www.t2.sk 05Katedra politológie vyhlasuje výsledky druhého ročníka súťaže v písaní esejí „Moja Európa“, ktorá sa na Filozofickej fakulte Katolíckej univerzity v Ružomberku uskutočnila 27. marca 2018. Všetkým 32-om súťažiacim študentom ďakujeme za ich účasť, nasadenie pri práci na texte a odhodlanie zabojovať o víťazstvo. Víťazom súťaže srdečne blahoželáme.

 

 

Víťazmi druhého ročníka súťaže „Moja Európa“ sú:

  1. miesto: Paulína Ovečková, Gymnázium Považská Bystrica              počet bodov: 96
  2. miesto: Lucia Krchňavá, Gymnázium Púchov                                 počet bodov: 93
  3. miesto: Zuzana Kollerová, Gymnázium Partizánske                        počet bodov: 91

Komisia posúdila všetky odovzdané práce a každému účastníkovi bude zaslané písomné a bodové hodnotenie vypracované dvomi posudzovateľmi. Poradie ďalších súťažiacich nezverejňujeme.

 

Témy súťaže „Moja Európa“ v roku 2018 boli:

Téma č. 1:

Európa je predovšetkým  Úniou slobody. Sloboda od útlaku a diktatúry, ktorú náš kontinent až príliš dôverne pozná – žiaľ, nikto lepšie ako stredná a východná Európa. Sloboda vyjadriť svoj názor ako občan aj ako novinár – sloboda, ktorú príliš často považujeme za samozrejmosť. Sú to hodnoty, na ktorých sme postavili našu Úniu. Sloboda nám však nespadla z neba. Musíme za ňu bojovať. V Európe aj po celom svete. (Jean Claude – Juncker)

 

Téma č. 2:

Konajme s cieľom vytvoriť životné podmienky tak, aby všetci v Európe mohli žiť v slušnej spoločnosti. Pretože v konečnom dôsledku nejde o koncepcie, ani o číselné údaje, ani o ekonomiku – ide o hodnoty. A ja verím, že Európa symbolizuje mier, slobodu a solidaritu. (José Manuel Durão Barroso)

 

Téma č. 3:

Slovensko má osobitnú úlohu pri budovaní Európy tretieho tisícročia. Dobre si to uvedomte! Je povolané ponúknuť svoj veľmi významný príspevok k pravému pokroku európskeho kontinentu svojimi tradíciami a kultúrou, svojimi mučeníkmi a vyznávačmi, ako aj živými silami svojich nových generácií. (Ján Pavol II.)

 

Súťaž „Moja Európa“ sa uskutočňuje v rámci projektu Jean Monnet Module: The Ukrainian Crisis: Challenge for European Integration. 

 

Cenu pre víťaza – štvordňový zájazd do Európskeho parlamentu – venoval do súťaže europoslanec MUDr. Miroslav Mikolášik.

 

x1415774715390 pagespeed ic h3y8lpjk6

Katolícka univerzita

v Ružomberku

Filozofická fakulta

Hrabovská cesta 1B

034 01 Ružomberok

+421 44 43 22 708

facebook icon

instagram iconyoutube icon

 

 

english

ukrainian 01

 

ff ku promo video banner

pk 2019 2020 01

ios 01

el prihlaska ff white

kd2

klub absolventov trojan final1

media.ku.skmozaika banner final2

0 banner k poli sutaz eu

  

stravaemail  

aislogo