www.t2.sk 05Katedra politológie vyhlasuje výsledky druhého ročníka súťaže v písaní esejí „Moja Európa“, ktorá sa na Filozofickej fakulte Katolíckej univerzity v Ružomberku uskutočnila 27. marca 2018. Všetkým 32-om súťažiacim študentom ďakujeme za ich účasť, nasadenie pri práci na texte a odhodlanie zabojovať o víťazstvo. Víťazom súťaže srdečne blahoželáme.

 

 

Víťazmi druhého ročníka súťaže „Moja Európa“ sú:

  1. miesto: Paulína Ovečková, Gymnázium Považská Bystrica              počet bodov: 96
  2. miesto: Lucia Krchňavá, Gymnázium Púchov                                 počet bodov: 93
  3. miesto: Zuzana Kollerová, Gymnázium Partizánske                        počet bodov: 91

Komisia posúdila všetky odovzdané práce a každému účastníkovi bude zaslané písomné a bodové hodnotenie vypracované dvomi posudzovateľmi. Poradie ďalších súťažiacich nezverejňujeme.

 

Témy súťaže „Moja Európa“ v roku 2018 boli:

Téma č. 1:

Európa je predovšetkým  Úniou slobody. Sloboda od útlaku a diktatúry, ktorú náš kontinent až príliš dôverne pozná – žiaľ, nikto lepšie ako stredná a východná Európa. Sloboda vyjadriť svoj názor ako občan aj ako novinár – sloboda, ktorú príliš často považujeme za samozrejmosť. Sú to hodnoty, na ktorých sme postavili našu Úniu. Sloboda nám však nespadla z neba. Musíme za ňu bojovať. V Európe aj po celom svete. (Jean Claude – Juncker)

 

Téma č. 2:

Konajme s cieľom vytvoriť životné podmienky tak, aby všetci v Európe mohli žiť v slušnej spoločnosti. Pretože v konečnom dôsledku nejde o koncepcie, ani o číselné údaje, ani o ekonomiku – ide o hodnoty. A ja verím, že Európa symbolizuje mier, slobodu a solidaritu. (José Manuel Durão Barroso)

 

Téma č. 3:

Slovensko má osobitnú úlohu pri budovaní Európy tretieho tisícročia. Dobre si to uvedomte! Je povolané ponúknuť svoj veľmi významný príspevok k pravému pokroku európskeho kontinentu svojimi tradíciami a kultúrou, svojimi mučeníkmi a vyznávačmi, ako aj živými silami svojich nových generácií. (Ján Pavol II.)

 

Súťaž „Moja Európa“ sa uskutočňuje v rámci projektu Jean Monnet Module: The Ukrainian Crisis: Challenge for European Integration. 

 

Cenu pre víťaza – štvordňový zájazd do Európskeho parlamentu – venoval do súťaže europoslanec MUDr. Miroslav Mikolášik.

 

x1415774715390 pagespeed ic h3y8lpjk6

Katolícka univerzita

v Ružomberku

Filozofická fakulta

Hrabovská cesta 1B

034 01 Ružomberok

+421 44 43 22 708

facebook icon

instagram iconyoutube icon

 

 

english

banner info o studiu

ff ku promo video banner

2018

el prihlaska ff white

kd2

klub absolventov trojan final1

media.ku.sk

mozaika banner final2

banner k poli politicka participacia v2

0 banner k poli sutaz eu

deutsch banner2

 

 

 

 

stravaemail  

aislogo