logo du 2018Aj tento rok bude prvý prázdninový týždeň Katolícka univerzita otvorená pre najmenších študentov, ktorým pripravujeme už 11. ročník Detskej univerzity (DU) v Ružomberku. Prihlasovanie na DU bude prebiehať 16. mája 2018 od 9.00 hod. (elektronicky) na webovej stránke du.ku.sk. DU sa uskutoční v dňoch 02.07. – 06.07. 2018 a je zameraná na žiakov základných škôl vo veku od 8 do 14 rokov.

ministerka lubyováPretavenie poznatkov a skúseností pedagógov z praxe do reformného procesu školstva bolo témou utorkového stretnutia ministerky školstva, vedy, výskumu a športu Martiny Lubyovej s vedením Pedagogickej fakulty Katolíckej univerzity (PF KU) v Ružomberku. „Konkrétne išlo o zákon o kvalite vo vysokom školstve, ktorý na budúci týždeň predkladáme na legislatívnu radu vlády a novelu zákona o vysokých školách," priblížila Lubyová.

lisnikDňa 3.3.2018 sa v rakúskom meste Salzburg konalo plenárne zasadnutie Európskej akadémie vied a umení.  Pri tejto príležitosti sa konala aj slávnostná inaugurácia nových členov. Európska akadémia vied a umení vznikla v roku 1990 na podnet významného rakúskeho kardiochirurga, profesora Felixa Ungera, profesora Nikolausa Lobkowicza a už zosnulého kardinála Franza Königa.

cantareKatedra hudby Pedagogickej fakulty Katolíckej univerzity v Ružomberku v spolupráci s Gymnáziom sv. Andreja v Ružomberku usporiada Festival (stredo)školských speváckych zborov pod názvom Cantare choraliter, ktorý má nesúťažný charakter. Podujatie sa bude konať v dňoch 12.-13. apríla 2018, pričom hlavný program bude v piatok 13.4. vo Veľkej dvorane Kultúrneho domu A. Hlinku v Ružomberku, o 9:00 prehliadka zborov, o 18:00 koncert.

suc2018Katedra hudby PF KU v Ružomberku a Občianske združenie  VZDELÁVANIE UMENÍM - EduArt Vás v dňoch 17. – 18. apríla 2018 pozývajú na jubilejný XV. ročník celoslovenskej interpretačnej súťaže s medzinárodnou účasťou Študentská umelecká činnosť 2018.

Katolícka univerzita

v Ružomberku

Pedagogická fakulta

Hrabovská cesta 1

034 01 Ružomberok

language banner pfku 2 

Akademický systém AIS2  Elektronická pošta  Stravovanie  

Elearning Moodle  Preukazy  Facebook PFKU

baner calendar2

 

baner pk2018 2

 

 

baner zlavy 2

 

 

 

 

 

 

 banner vzk pf ku

 

 

 banner bulletin 3

 video pf baner

 ccv baner

 fas baner

konferencie 1

cetart pfku