img 20170701 094000 titKatedra sociálnej práce Pedagogickej fakulty Katolíckej univerzity v Ružomberku bola dejiskom XIV.  celoslovenskej konferencie sestier pracujúcich v zariadeniach sociálnych služieb s medzinárodnou účasťou. Dvojdňová konferencia sa uskutočnila v Aule sv. Jána Pavla II. 30. júna a 1. júla 2017. „Išlo o 14. konanie tradičnej konferencie, ktorá počas minulých ročníkov získala veľmi dobrú reputáciu.

 

 

 

Odbornú úroveň tohto ročníka účastníci opäť hodnotili vysoko,“ hovorí doc. PhDr. Irena Kamanová, PhD., MHA, vedúca Katedry sociálnej práce.

 

Hlavné témy  ročníka boli Ošetrovateľská starostlivosť v komunite so zameraním na manažment rizík a Komunitná sociálna práca. Na konferencii, na ktorej sa zúčastnilo 220 odborníkov a profesionálov, bolo prezentovaných 47 vedeckých a odborných príspevkov. S pozvanou prednáškou „Algoritmus ABCDE a štruktúrovaná komunikácia ISBAR v komunitnom ošetrovateľstve a sociálnej práci“ vystúpili Miroslava Tokovská a Adriana Rosenberg z nórskych univerzít v Sandnes a Stavangeri. Na konferencii boli prerokované aj návrhy na riešenie nedostatku sestier v Slovenskej republike, najčastejšie problémy sestier pracujúcich v zariadeniach sociálnych služieb a činnosť Slovenskej komory sociálnych pracovníkov a asistentov sociálnej práce.


Spoluorganizátormi konferencie sú Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek (SK SaPA), Rada SK SaPA pre sestry pracujúce v nezdravotníckych zariadeniach a Slovenská komora sociálnych pracovníkov a asistentov sociálnej práce.

Katolícka univerzita

v Ružomberku

Pedagogická fakulta

Hrabovská cesta 1

034 01 Ružomberok

language banner pfku 2 

Akademický systém AIS2  Elektronická pošta  Stravovanie  

Elearning Moodle  Preukazy  Facebook PFKU

ios baner 2018

 

prijimacie konanie 2

 

 

baner zlavy 2

 

  baner calendar

 

 

 

 

 

 

 

 banner vzk pf ku

 

 

 banner bulletin 3

 video pf baner

 ccv baner

 fas

konferencie 1

cetart pfku