du06 titDetská univerzita v Ružomberku má už svoju tradíciu. Malých študentov, ktorí chcú vedieť viac o svete, privítala tento rok už desiatykrát. Patrila k začiatku prázdnin, začala 3. júla 2017. Bola zameraná na žiakov základných škôl od 8 do 14 rokov. Tento rok sa Detskej univerzity zúčastnilo 120 detí z rôznych kútov Slovenska, ale aj zo zahraničia. Sme radi, že si táto akcia dlhodobo udržiava nadregionálny charakter.

 

 

Organizáciu Detskej univerzity zabezpečila Pedagogická fakulta, ale do samotnej realizácie sa zapojili aj Filozofická fakulta a Fakulta zdravotníctva. Cieľom Detskej univerzity 2017 bolo poskytnúť deťom kvalitnú a primeranú alternatívu na trávenie voľného prázdninového času.


Aktivity Detskej univerzity boli zamerané na motto – Dobrodružná cesta za poznaním. Malí študenti sa presúvali cez jednotlivé oblasti vzdelávania a výchovy pomocou prednášok a workshopov z filozofie, biológie, informatiky, geografie, chémie, sociálnej práce, náboženstva, žurnalistiky, zdravotníctva, multikultúry, hudobnej výchovy, slovenského, talianskeho a nemeckého jazyka. Deti si mohli pozrieť divadelné predstavenia Divadla Portál a Divadla na doske, vystúpenie skupiny historického šermu Staroslovania  a v rámci prednášok sa zaoberali stredovekou matematikou aj talianskou kultúrou. Študentom sa na pódiu predstavili aj redaktori a moderátori Rádia Lumen a prezradili im zaujímavosti o vysielaní a práci v rádiu. Detská univerzita bola ukončená konferenciou a slávnostnou promóciou.


Želáme si, aby sa cesta za poznávaním nového a hodnotného naplno rozvinula prostredníctvom programu, ktorý pre malých študentov spoločne pripravujeme každý rok.


Detská univerzita sa otvorila vďaka podpore samotnej univerzity, Grantovej agentúry Pedagogickej fakulty Katolíckej univerzity v Ružomberku a ďalším sponzorom – vydavateľstvu F.A.C.E, časopisu VERTIGO, Vydavateľstvu Modrý Peter a internetovému kníhkupectvu Martinus.sk.


Bližšie informácie a kompletná fotogaléria na: du.ku.sk

 

du02

 

du01

 

du03

 

du04

 

du05

 

du06

 

du07

 

Autor článku: Silvia Kaščáková, koordinátorka DU

Foto: Milan Jánoš

 

 

Katolícka univerzita

v Ružomberku

Pedagogická fakulta

Hrabovská cesta 1

034 01 Ružomberok

language banner pfku 2 

Akademický systém AIS2  Elektronická pošta  Stravovanie  

Elearning Moodle  Preukazy  Facebook PFKU

baner calendar2

 

baner pk2018 2

 

 

baner zlavy 2

 

 

du 2018

 

 

 

 

 

 

 

 banner vzk pf ku

 

 

 banner bulletin 3

 video pf baner

 ccv baner

 fas

konferencie 1

cetart pfku