ars ivKatedra hudby, Katedra výtvarnej výchovy a Katedra predškolskej a elementárnej pedagogiky Pedagogickej fakulty Katolíckej univerzity v Ružomberku zorganizovali v dňoch 21.-22. novembra 2017 vedeckú konferenciu ARS ET EDUCATIO IV. s medzinárodnou účasťou, ktorá bola určená vedecko-pedagogickým pracovníkom, pedagógom umeleckých predmetov a doktorandom.

 

Konferenčný program bol tematicky zameraný na oblasť regionálnej výchovy a ľudovej kultúry v súčasnom vzdelávaní, na tvorivé prístupy v umeleckom vzdelávaní s akcentom na hudobné a výtvarné umenie a na jubilujúce osobnosti hudobného a výtvarného umenia na Slovensku s presahom do ich pedagogickej činnosti. Obohacujúce boli príspevky vedecko-pedagogických pracovníkov z rôznych univerzít i vystúpenia doktorandov.

Sprievodnými podujatiami konferencie boli: výstava študentských prác Katedry výtvarnej výchovy s názvom Bibliofílie, ktorú pripravil a slovom sprevádzal  doc. akad. mal. Pavol Rusko, ArtD. a klavírny koncert pri príležitosti sviatku sv. Cecílie, na ktorom sa predstavilo klavírne duo Robert Gawroński a Jakub Brawata, hostia z Akademie im. Jana Długosza v Częstochowej.

 

ars1

 

S veľkým záujmom zo strany študentov PF KU, účastníkov konferencie i učiteľov umeleckých predmetov na ZŠ, SŠ i v ZUŠ sa stretli hudobné dielne, ktoré viedli Mgr. art. Tomáš Boroš, PhD., ArtD. a Mgr. Milena Kmentová, Ph.D.

 

ars2
Podrobnejšie informácie možno nájsť na stránke: http://umenievedukacii-sk.webnode.sk/o-nas/
 

Martina Procházková

Katolícka univerzita

v Ružomberku

Pedagogická fakulta

Hrabovská cesta 1

034 01 Ružomberok

language banner pfku 2 

Akademický systém AIS2  Elektronická pošta  Stravovanie  

Elearning Moodle  Preukazy  Facebook PFKU

ios baner 2018

 

pk baner tit 2020

 

 

baner zlavy 2

 

 

 

 

 

 

 

 banner vzk pf ku

 

 

 banner bulletin 3

 video pf baner

 ccv baner

 fas

konferencie 1

cetart pfku