suc2019Katedra hudby PF KU v Ružomberku usporadúva v dňoch 9. - 10. apríla 2019 v poradí už XVI. ročník celoslovenskej interpretačnej súťaže s medzinárodnou účasťou Študentská umelecká činnosť. Súťaž je určená študentom vysokých škôl pedagogického zamerania v kategóriách hra na organe, hra na klavíri, sólový spev, štvorručná hra na klavíri, komorný spev. Plagát pdf

 


Výkony mladých interpretov bude aj v aktuálnom ročníku tradične posudzovať medzinárodná porota: v kategórii hra na organe prof. Jaroslav Tůma (Akademie múzických umění v Praze), prof. Stefan Baier (Hochschule für katholische Kirchenmusik und Musikpädagogik in Regensburg) a Mgr. art. David di Fiore (Katolícka univerzita v Ružomberku); v kategóriách hra na klavíri a štvorručná hra na klavíri doc. Mgr. art. Jordana Palovičová, ArtD. (Vysoká škola múzických umení v Bratislave), dr hab. Wojciech Waleczek (Instytut Muzyki w Cieszynie) a Mgr. art. Martin Jurčo, PhD. (Katolícka univerzita v Ružomberku); a napokon v kategóriách sólový spev a komorný spev prof. Christian Schmidt-Timmermann (Hochschule für katholische Kirchenmusik und Musikpädagogik in Regensburg), Mgr. et MgA. Markéta Štefaniková (Univerzita Hradec Králové) a Mgr. et Mgr. Martina Procházková, PhD. (Katolícka univerzita v Ružomberku).


Koncert porotcov, ktorý sa ako obľúbené sprievodné podujatie stal už hodnotnou tradíciou počnúc od V. ročníka ŠUČ v roku 2008, sa bude konať v utorok 9. apríla 2019 v Organovej sieni na Dekanáte Fakulty zdravotníctva Katolíckej univerzity v Ružomberku o 18:00 hod.


Srdečne vás všetkých pozývame!

Katolícka univerzita

v Ružomberku

Pedagogická fakulta

Hrabovská cesta 1

034 01 Ružomberok

multilanguage website 

ais2  email  stravovanie

 

isic preukazy  instagram  facebook

prijimacie konanie

informacie o studiu

kalendar podujati 2019

elearning pfku

studentske zlavy pfku

propagacne video pfku

bulletin pfku

baner ccvpfku

studia scientifica

duku