suc titV dňoch 9. - 10. apríla 2019 sa na pôde Katedry hudby PF KU v Ružomberku konal  už XVI. ročník celoslovenskej interpretačnej súťaže s medzinárodnou účasťou Študentská umelecká činnosť, ktorej cieľom je rozvíjať umelecké schopnosti budúcich pedagógov hudby a skvalitňovať tak ich profesijnú prípravu na povolanie.

 

 

suc plagat page 001V aktuálnom ročníku sa súťaže zúčastnilo spolu vyše sto študentov vysokých škôl pedagogického zamerania z poľských, českých i slovenských univerzít, ktorí medzi sebou súperili v kategóriách hra na organe, hra na klavíri, sólový spev, štvorručná hra na klavíri a komorný spev. Výkony mladých interpretov posudzovala medzinárodná porota: v kategórii hra na organe prof. Jaroslav Tůma (Akademie múzických umění v Praze), prof. Stefan Baier (Hochschule für katholische Kirchenmusik und Musikpädagogik in Regensburg) a Mgr. art. David di Fiore (Katolícka univerzita v Ružomberku); v kategóriách hra na klavíri a štvorručná hra na klavíri doc. Mgr. art. Jordana Palovičová, ArtD. (Vysoká škola múzických umení v Bratislave), dr hab. Wojciech Waleczek (Instytut Muzyki w Cieszynie) a Mgr. art. Martin Jurčo, PhD. (Katolícka univerzita v Ružomberku); v kategóriách sólový spev a komorný spev boli členmi poroty prof. Christian Schmidt-Timmermann (Hochschule für katholische Kirchenmusik und Musikpädagogik in Regensburg), Mgr. et MgA. Markéta Štefaniková (Univerzita Hradec Králové) a Mgr. et Mgr. Martina Procházková, PhD. (Katolícka univerzita v Ružomberku).

 

suc 01

 

Podujatie bolo tradične doplnené obľúbenou sprievodnou akciou, ktorou sa stal Koncert porotcov. Konal sa v utorok 9. apríla 2019 v Organovej sieni na Dekanáte Fakulty zdravotníctva Katolíckej univerzity v Ružomberku a okrem pestrej a zaujímavej dramaturgie sme boli tiež svedkami nevšedných umeleckých výkonov členov jury.

 

suc2
     
Študentská umelecká činnosť je na Slovensku ojedinelým podujatím takéhoto druhu. Jeho 16-ročná tradícia na Katedre hudby v Ružomberku, žičlivá atmosféra podporujúca hodnotné umelecké výkony mladých ľudí, vzájomné priateľské stretnutia medzi študentmi i pedagógmi, vynikajúca organizácia, vďaka vkladu PaedDr. Miriam Matejovej, PhD., potvrdzuje skutočnosť, že sa do Ružomberka súťažiaci radi vracajú a ich počet každým rokom rastie. Nech má skutočné umenie stále miesto v príprave budúcich učiteľov hudby!

 

suc3

 

                                Autor: Mgr. M. Procházková, PhD.

Foto: autor

máj 2020
Po Ut St Št Pi So Ne
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Katolícka univerzita

v Ružomberku

Pedagogická fakulta

Hrabovská cesta 1

034 01 Ružomberok

multilanguage website 

ais2  email  stravovanie

 

isic preukazy  instagram  facebook

pk baner

pk baner

informacie o studiu

kalendar podujati 2019

elearning pfku

studentske zlavy pfku

propagacne video pfku

bulletin pfku

baner ccvpfku

studia scientifica