plagat titV dňoch 23. - 25. 3. 2017 sa v Ružomberku uskutoční festival  (stredo)školských speváckych zborov s názvom Cantare choraliter. Všetkých milovníkov zborového spevu pozývame na toto podujatie, na ktorom sa predstavia spevácke zbory...

 

pdf logo 2 Plagát Cantare choraliter

inauguracia dekan pfku 2 titV utorok 14. marca 2017 slávnostne inaugurovali nového dekana Pedagogickej fakulty Katolíckej univerzity v Ružomberku (KU) PaedDr. Petra Kršku, PhD. Program sa začal svätou omšou v Kostole sv. Rodiny, ktorú celebroval Mons. Bernard Bober, košický arcibiskup - metropolita a Veľký kancelár KU.

orava titVýchovné poradenstvo a príprava žiaka na aktuálne požiadavky trhu práce bol názov metodického seminára pre výchovných poradcov z regiónu Orava, ktorý sa v stredu 8. marca 2017 konal na Spojenej škole v Tvrdošíne. Ako rečníci boli na podujatie pozvaní aj pracovníci Pedagogickej fakulty Katolíckej univerzity v Ružomberku.

vernisaz vystavy 1 titDňa 28. februára sa uskutočnila vernisáž výstavy „MYŠLIENKA – MATERIÁL – TVORIVOSŤ /MÉDIUM PAPIER/“. Výstava bola inštalovaná na dvoch poschodiach Univerzitnej knižnice Katolíckej univerzity v Ružomberku. Tvorcovia výstavy – pedagógovia katedry výtvarnej výchovy Pedagogickej fakulty – predstavujú prostredníctvom vybraných prác nielen súčasnú tvorbu študentov, ale zároveň aj najkvalitnejšie študentské práce z nedávnej minulosti.

cu photoDňa 23. februára 2017 Katolícka univerzita v Ružomberku (KU) obdržala list od ministra školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky Petra Plavčana, v ktorom oznamuje, že na základe odporúčania Akreditačnej komisie zo dňa 24. a 25. januára 2017 Katolícka univerzita zostáva v sieti vysokých škôl univerzitného typu. V liste adresovanom rektorovi KU Mons. prof. Jozefovi Jarabovi minister školstva uvádza: „Vážený pán rektor, v súlade s ustanovením § 85 zákona č. 131/2002 Z. z. o vysokých školách a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov Vám oznamujem, že Katolícka univerzita v Ružomberku zostáva univerzitnou vysokou školou. K dosiahnutému výsledku Vám a celej vysokej škole gratulujem.“

Katolícka univerzita

v Ružomberku

Pedagogická fakulta

Hrabovská cesta 1

034 01 Ružomberok

ais2 baner  baner m  baner s  

 

moodle pfku

 

katedry baner

 banner vzk pf kupk 2017 2018 2

 banner bulletin 3

 video pf baner

 ccv baner

 fas baner

konferencie 1

dtv baner