detska univerzita tfku 2017Teologická fakulta v Košiciach Katolíckej univerzity v Ružomberku (KU) už 5. rok otvorila svoje brány počas letných prázdnin deťom. V dňoch 3.-7. júla  zorganizovala Detskú univerzitu, na ktorej sa zúčastnilo 30 detí vo veku 8 až 14 rokov. Deťom sa o zaujímavý program postarali pedagógovia a doktorandi Teologickej fakulty KU, no taktiež aj pozvaní hostia. Program začal v pondelok 3. júla slávnostou imatrikuláciou, pokračoval zoznamovačkami v skupinkách, nakoľko deti boli vekovo rozdelené do 4 skupiniek. Následne mali možnosť deti absolvovať prednášky z oblasti sociálnej práce, náuky o rodine, teológie či ďalších zaujímavých oblastí.


Deti mali možnosť zaujímavým spôsobom spoznať významných filozofov, oboznámiť sa s prenasledovaním Cirkvi, spoznať organizácie ako Úsmev ako dar či Maják nádeje, ktoré pomáhajú ľuďom v núdzi, naučiť sa základy posunkovej reči, zistiť, čo má manželstvo spoločné s hrnčiarstvom, naučiť sa talianske piesne, zatancovať si brazílske tance s Brazílčankou. Súčasťou bola aj prehliadka múzea – príroda Karpát či technických expozícii v Steelparku. Samozrejmosťou každého dňa bolo aj množstvo zaujímavých hier, ktoré si pre deti pripravili ich animátori.


Tak ako aj počas bežného vysokoškolského štúdia, aj deti na Detskej univerzite tvorili záverečné práce, avšak zábavnou formou. Najkrajšie či najzaujímavejšie záverečné práce boli odmenené Cenou dekana. Po úspešnom absolvovaní prednášok a obhajobe záverečných prác pristúpili deti v piatok 7. júla k slávnostnej promócii, na ktorej im dekan Teologickej fakulty KU odovzdal diplomy a spomienkové darčeky.

 

PhDr. Michaela Šuľová, PhD.

 

 

 

Katolícka univerzita

v Ružomberku

Teologická fakulta v Košiciach

Hlavná 89

041 21 Košice

 

tel. +421556836111

StravovanieAISbaner m tfprijimacie konanie 2017 2018el prihlaska tf white

banner1

banner7

banner4

klub absolventov trojan final1

notitiae

baner verba theologica

 

logoiae 300x90