Ružomberok 24. apríla (TASR) - Založiť dve nové fakulty - právnickú a ekonomickú na Katolíckej univerzite v Ružomberku (KU) patrí medzi priority jej novozvoleného rektora Tadeusza Zasepu. Ako uviedol dnes pred novinármi, asi do dvoch rokov predpokladá vytvoriť na to materiálne a personálne predpoklady.
"Počas svojho funkčného obdobia predpokladáme zväčšiť počet miest pre ubytovanie študentov. Nevylučujem, že využijeme aj voľné budovy v meste. Chceli by sme postaviť nové internáty, aby spĺňali všetky hygienické normy a boli moderne technicky vybavené. Pripojenie na internet v nich musí byť samozrejmosťou," povedal Zasepa. Podľa neho mozgom každej univerzity musí byť knižnica. Jej terajšie priestory nepovažuje za vyhovujúce, a preto chce začať stavať nové. Na otázku, kde získa financie pre svoje investičné zámery, uviedol, že sa chce obrátiť na sponzorov doma i v zahraničí. Výrazne mu pomohli aj pri budovaní vysokej školy v Ľubline v Poľsku, kde koncom júna skončí funkčné obdobie rektora.

Zasepu v stredu 23. apríla zvolil Akademický senát (AS) KU za nového rektora. Za jeho zvolenie hlasovalo 21 z 22 zúčastnených senátorov, jeden sa zdržal hlasovania. V novej funkcii ho podľa platného Štatútu KU musí potvrdiť veľký kancelár KU, košický arcibiskup Alojz Tkáč. Za nového rektora Zasepu vymenuje prezident SR Ivan Gašparovič. V rektorskom úrade bude pracovať štyri roky, od 1. júla 2008 do konca júna 2012, uviedol predseda AS KU Jozef Domenik.

/www.sme.sk, TASR, 24. 04. 2008/

 

banner 2 percenta

 

verbum obalka

 

banner1banner3

banner2

logo net fucebanner utv2