Od 3. 10. do 3. 11. 2016 v internetovej sieti Katolíckej univerzity v Ružomberku na www.sociologyencyclopedia.com a www.infozdroje.sk. bude nastavený skúšobný prístup k Blackwell Encyclopedia of Sociology

 
Stručný návod

- pokročilé vyhľadávanie - http://www.sociologyencyclopedia.com/public/advanced_search

- prezeranie - http://www.sociologyencyclopedia.com/public/explore

- zoznam hesiel - http://www.sociologyencyclopedia.com/fragr_image/media/List_of_Entries

 

Viac o encyklopédii: www.aib.sk/produkty/3043-blackwell-encyclopedia-of-sociology

 

 

25po rk pozvanka a4V utorok 4. 10. 1016 o 16:00 hod. na modrom podlaží UK KU Vás pozývame na otvorenie, v poradí už tretej výstavy na pôde Univerzitnej knižnice KU, ktorá je zameraná na prezentáciu tvorby architektov. Tentokrát je to reinštalácia výstavy banskobystrických architektov, ktorá vznikla pri príležitosti 25. výročia 17. novembra 1989. Prezentuje 25 vybraných architektonických diel realizovaných na území Banskej Bystrice a v jej blízkom okolí. Diela zarezonovali svojou kvalitou medzi odbornou, ale aj laickou verejnosťou. Viac informácií nájdete TU.

 

 

Od októbra (7.10.2016) bude Univerzitná knižnica otvorená počas pracovného týždňa, tj. pondelok až piatok do 18:00 hod.! Pevne veríme, že piatkové predĺžené otváracie hodiny využijú predovšetkým externí študenti.

 

 

Do 20. 10. 2016 sú všetky video články a protokoly z nových sekcií zameraných na biochémiu, výskum rakoviny a genetiku voľne dostupné na:

 

- Biochemistry - www.jove.com/biochemistry

- Cancer Reserch - www.jove.com/cancer-research

- Genetics - www.jove.com/genetics

 


Viac o JoVE: www.aib.sk/produkty/partneri/84-myjove-corp

...a nových sekciách: www.aib.sk/novinky/1312-biochemia-genetika-a-vyskum-rakoviny-v-journal-of-visualised-experiments

 

 

slovenská hymna prvej slovenskej republikyUniverzitná knižnica Katolíckej univerzity v Ružomberku v spolupráci so Súkromným etnografickým múzeum HUMNO a Záujmovým odborom regionalistiky Matice slovenskej  vás srdečne pozýva dňa 27. septembra o 13:00 hod. na vernisáž výstavy Slovenský ornament majstra Kostelníčka. Vernisáž sa bude konať za účasti zostavovateľky a zároveň aj kurátorky PhDr. Gabriely Čiasnohovej – Barlovej z Košíc. Otvorenie putovnej výstavy obohatia hudobným vstupom študenti Katedry hudby PF.

banner web itlib

centrum spirituality

cetart button web

fond uk ku

krestanske media

logo spyt kniz

osservatore romano

scientia logo