Pozývame Vás na online webinár o databázach a nástrojoch Gale, ktorý sa uskutoční v stredu 22. mája 2019 o 10:00. Webinár potrvá približne hodinu.

Program plánovaného webinára:

  • Predstavenie Gale
  • Obsah pre Slovensko
  • Academic OneFile
  • Nástroje
  • General OneFile
  • Inovatívna Technológia
  • PowerSearch
  • Ukážky práce s databázami
  • Dotazy


Prístup k webináru:

Please join my meeting from Google Chrome on your computer:
https://global.gotomeeting.com/join/723430021

Get Chrome: https://www.google.com/chrome/browser

 

Diskusia o Ukrajine, Rusku a ich vplyve na Slovensko, s reportérom a autorom novej knihy Donbas: Svadobný apartmán v hoteli vojna Tomášom Forróom.


Autor absolvoval osem ciest do bojovej zóny východnej Ukrajiny. Strávil dlhé mesiace v zákopoch na oboch stranách frontovej línie Donbasu, v jeho zničených dedinách a mestečkách, ale aj v metropolách separatistických štátov Donecka a Luhanska. Rozprával sa s vojakmi, pašerákmi, civilnými obeťami bombardovania, ako aj s politikmi, ktorí to bombardovanie nariadili.

V Ružomberku bude diskutovať s Ivom Koniarom o ukrajinskom konflikte, svojich zážitkoch a o tom, aký vplyv má na nás vojna prebiehajúca pár hodín vlakom od slovenských hraníc.


Diskusia sa uskutoční 17. mája o 11.00 hod. v Univerzitnej knižnici Katolíckej univerzity na 2. poschodí/konferenčná miestnosť.

 

poster diskusia dombasdiskisia - Dombas

 

Pozývame Vás na online seminár:

Understanding the Use and Impact of Ulrichsweb

Kedy: utorok 21. 5. 2019 o 17:00
Kde: online vo Vašom počítači

Prihláška:
www.aib.sk/seminare/369-understanding-the-use-and-impact-of-ulrichsweb

 

Evidentia Publishing v spolupráci s MobileODT pripravuje odborný webinár:

 

Teen Sex Trafficking - Recognizing the signs and creating
a safe space for 
disclosure

 

Kedy: utorok 14. 5. 2019, 20:00 - 21:00

Kde: online

Viac informácií a prihláška na:

 www.aib.sk/seminare/370-teen-sex-trafficking-recognizing-the-signs

 

čianske združenie Vzdelávanie umením – EduArt, v spolupráci s partnermi, organizuje v dňoch 29. apríla – 5. mája TÝŽDEŇ KRESŤANSKEJ KULTÚRY.

 

Aj tento rok sa môžeme tešiť na mozaiku podujatí, ktoré spája spoločný cieľ, láska a úcta k hodnotám, osobám či miestam, ktoré spájajú kresťanstvo s Ružomberkom.

 

Otvorenie Týždňa kresťanskej kultúry bude v pondelok, 29. apríla o 16. h v ružomberskej synagóge, kde sa uskutoční vyhlásenie výsledkov a vernisáž víťazných diel fotografickej súťaže „Svet očami viery“.

 

 

Podobnú tvorivú symbiózu, tentokrát vo výtvarnom umení, ponúkne v utorok, 30. apríla o 14. h, vernisáž výstavy významného slovenského výtvarníka, Jozefa Vydrnáka, s názvom „Slovo v obraze – Obraz v slove“. Výstava bude inštalovaná v budove Univerzitnej knižnice Katolíckej univerzity a predstavuje celkom osobitú grafickú tvorbu autora.

 

 

V rovnakom čase, na rovnakom mieste predstaví autor pri príležitosti 1150. výročia smrti sv. Cyrila edukačný, cezhraničný projekt „Misia v kontextoch a súvislostiach“ – sakrálne kultúrne pamiatky 9.-12. storočia v Trenčianskom, Trnavskom, Zlínskom a Juhomoravskom kraji“.

 

banner web itlib

centrum spirituality

cetart button web

fond uk ku

krestanske media

logo spyt kniz

osservatore romano

scientia logobanner 2 percenta