svet očami viery1Na úspešný minuloročný debut nadviazal druhý ročník fotografickej súťaže „Svet očami viery“, ktorej vyhlásenie výsledkov a vernisáž súťažných diel sa uskutočnila v ružomberskej synagóge počas Týždňa kresťanskej kultúry 2017. Hlavnými organizátormi boli Občianske združenie Vzdelávanie umením – EduArt v spolupráci s Katolíckou univerzitou a so Spoločnosťou Ježišovou.

 

Repríza výstavy je pre študentov, pedagógov  i návštevníkov Katolíckej univerzity sprístupnená na žltom podlaží, v komunikačných priestoroch Univerzitnej knižnice KU v Ružomberku. Fotosúťaž je každoročne zameraná na prežívanie viery a zachytenie jej prejavov v architektúre, v krajine i v každodennom živote. Tento rok sa do súťaže zapojilo 65 súťažiacich v troch kategóriách:


1. Sakrálny motív: kostoly, kaplnky, krížové cesty, kríže, sochy...
2. Viera v živote človeka: človek pri prijímaní a vysluhovaní sviatostí, modlitbe, účasť na pútiach, zasvätený život...
3. Príroda: úžas nad Božím stvorenstvom, od detailu až po krajinu...

 

svet očami viery2

 

Porota vyberala víťazné diela z viac než 529 fotografií. Výstupy z posledného ročníka súťaže budú prístupné počas otváracích hodín Univerzitnej knižnice KU v Ružomberku do konca októbra. Organizátori fotografickej  súťaže zároveň pozývajú záujemcov o fotografovanie do ďalšieho ročníka súťaže, ktorý sa uskutoční v jarných mesiacoch v rámci Týždňa kresťanskej kultúry 2018.

 

 

banner web itlib

centrum spirituality

cetart button web

fond uk ku

krestanske media

logo spyt kniz

osservatore romano

scientia logobanner 2 percenta