host na kuV utorok 21. novembra v tradične netradičnom čase o 16:16 hod. v priestoroch Univerzitnej knižnice Katolíckej univerzity v Ružomberku (Výstavná sieň na 3. poschodí) vystúpia so svojou prednáškou manželia Miroslav a Jana Slebodníkovci. Budú hovoriť na tému: Svedectvo z dynamiky manželstva. Srdečne pozývame všetkých záujemcov.

500 vyrocie 1Na Teologickej fakulte v Košiciach Katolíckej univerzity v Ružomberku si 14. novembra asi 90 účastníkov z Košíc, okolia a z Mukačeva, Ukrajiny pripomenulo na medzinárodnom ekumenickom vedeckom sympóziu 500. výročie reformácie v kontexte ekumény. Sympózium sa uskutočnilo v priestoroch Teologickej fakulty na Hlavnej 89 v Košiciach pod záštitou primátora mesta MUDr. Richarda Rašiho, PhD. v rámci 28. ročníka Festivalu sakrálneho umenia.

cassovia foto 2017 1Na Teologickej fakulte v Košiciach Katolíckej univerzity v Ružomberku (TF KU) v stredu 8.11. slávnostne otvorili výstavu pod názvom "Cassovia foto 2017" v rámci týždna vedy a techniky na Slovensku. Táto výstava fotografií združenia K91 Košice, ktoré už niekoľko rokov spolupracuje s TF KU, je unikátnym pohĺadom na mesto Košice, jeho krásy a históriu. Výstava je sprístupnená verejnosti denne od 8:00 do 19:00.

vojtassak fotoV dňoch 14. a 15. novembra sa na Teologickom inštitúte v Spišskej Kapitule – Spišskom Podhradí, ktorý je súčasťou Teologickej fakulty Katolíckej univerzity v Ružomberku, uskutoční vedecká konferencia „Osobnosť biskupa Jána Vojtaššáka.“

host na kuV utorok 14. novembra v tradične netradičnom čase o 16:16 hod. v priestoroch Univerzitnej knižnice Katolíckej univerzity v Ružomberku (Výstavná sieň na 3. poschodí) vystúpia so svojou prednáškou  Mgr. Marek Benčík a ThLic. Ján Viglaš. Budú hovoriť na tému: Problematika očkovania. Srdečne pozývame všetkých záujemcov.

verbum obalka

banner1banner3

banner2

logo net fucebanner utv2

 

banner 2 percenta