hospicUž niekoľko rokov Fakulta zdravotníctva Katolíckej univerzity v Ružomberku (FZ KU) úspešne spolupracuje s Hospicom sv. Jána N. Neumanna v Prachaticiach v Českej republike. Študenti FZ KU absolvujú v spomenutom hospici niekoľkomesačnú odbornú stáž.

nove kurzy tfTeologická fakulta v Košiciach Katolíckej univerzity v Ružomberku otvára dva nové programy. Prvý v spolupráci s Košickou arcidiecézou a Akadémiou Karola Wojtylu ponúka nový akademický program Master v teológii manželstva a rodiny. Ide o dvojročný akademický program v dennej a externej forme inšpirovaný programom Pápežského inštitútu Jána Pavla II. v Ríme. Jeho výstupom bude získanie cirkevného diplomu master vydaného pod autoritou Kongregácie pre katolícku výchovu v Ríme. Obsahový základ programu tvorí učenie Katolíckej cirkvi o manželstve a rodine a pohľad spoločenských vied na rodinu.

duch obnova 2017 1Pred začiatkom akademického roka 2017/18 mali pedagógovia a zamestnanci Katolíckej univerzity v Ružomberku (KU) príležitosť inšpirovať sa do nastávajúcej služby. Program pozostával z dvoch dní.

rektoriDňa 18. septembra uplynie rok od úmrtia prof. Tadeusza Zasępu, v poradí štvrtého rektora Katolíckej univerzity v Ružomberku (KU) a 21. septembra si pripomenieme taktiež rok od úmrtia prof. Jozefa Ďurčeka, v poradí druhého rektora KU. Obidvoch zosnulých rektorov si Akademické spoločenstvo KU uctí v pondelok 25. septembra výročnou zádušnou sv. omšou, ktorú bude sláviť Mons. prof. Jozef Jarab, rektor KU, v Kaplnke sv. Alberta na Pedagogickej fakulte KU o 12:15 hod. Pozývame všetkých k účasti na sv. omši a k modlitbe za zosnulých rektorov.

 

 

utv fotkaDo 15. septembra trvá možnosť prihlásiť sa na dva nové kurzy, ktoré ponúka Katolícka univerzita v Ružomberku v rámci Univerzity tretieho veku. Prvým je študijný program s názvom „Spoznávame Sväté písmo“. Ide o trojročné štúdium. Prihlásiť sa môžu záujemcovia starší ako 45 rokov, ktorí majú ukončené stredoškolské vzdelanie s maturitou. Prijímacie skúšky sa nekonajú. Poplatok za jeden rok štúdia je 35 € pre dôchodcov a nezamestnaných a 45 € pre zamestnaných uchádzačov.

verbum obalka

banner1banner3

banner2

logo net fucebanner utv2

 

banner 2 percenta