25 rokov vlkolinecRužomberok (16. októbra 2018) – V decembri 1993 zapísali do zoznamu svetového dedičstva UNESCO aj malebnú podhorskú dedinu Vlkolínec. Odvtedy je lákadlom pre domácich i zahraničných turistov. O rozvoj tejto lokality sa zaujíma aj Katolícka univerzita v Ružomberku, ktorá pri príležitosti 25. výročia zápisu organizuje konferenciu a workshop spolu so zahraničnými partnermi.

 

 

rektorské forum 2Na Prešovskej univerzite v Prešove sa 11. októbra uskutočnilo historicky prvé Slovensko-maďarské rektorského fórum. Katolícku univerzitu v Ružomberku na fóre zastupoval rektor Jaroslav Demko. Fórum malo za cieľ zlepšiť informovanosť z obidvoch vysokoškolských sektorov a zefektívniť spoluprácu slovenských a maďarských univerzít v európskych programoch na podporu rastu a zamestnanosti.

 

srvsAkademický senát Katolíckej univerzity v Ružomberku na svojom 19. zasadnutí dňa 25.9.2018 vyhlásil voľby do Študentskej rady vysokých škôl (ŠRVŠ) za KU na obdobie rokov 2018–2021. V súlade s vnútorným predpisom Zásady volieb do ŠRVŠ za KU sa členmi ŠRVŠ za KU stávajú dvaja kandidáti s najvyšším počtom získaných hlasov vo voľbách. Ďalší kandidáti v poradí sú považovaní za náhradníkov zostupne podľa počtu získaných hlasov. Voľby sa uskutočnia dňa 7.11.2018 na všetkých fakultách univerzity.

srk bruselRužomberok (1. októbra 2018) – Dopad univerzít na spoločnosť, financovanie vedy v plánovacom období 2021-2027, ale aj zmena hodnotenia publikačnej činnosti a vedeckej výkonnosti boli témou výjazdového zasadnutia Slovenskej rektorskej konferencie v Bruseli v dňoch 27.-28. septembra, ktoré zorganizovalo Stále zastúpenie Európskej komisie v Slovenskej republike. Na výjazdovom rokovaní nechýbal ani rektor Katolíckej univerzity v Ružomberku Jaroslav Demko.

vs 1Ružomberok, 26. septembra 2018 – Pri príležitosti otvorenia nového akademického roka na Katolíckej univerzite v Ružomberku (KU), sa v stredu 26. septembra konala slávnostná bohoslužba Veni Sancte, ktorú celebroval veľký kancelár KU a košický arcibiskup-metropolita Mons. Bernard Bober spolu s predsedom Konferencie biskupov Slovenska a bratislavským arcibiskupom-metropolitom Mons. Stanislavom Zvolenským. Slávnosť v Kostole svätej Rodiny v Rybárpoli tak otvorila v poradí už devätnásty akademický rok.

 

 

banner 2 percenta

 

verbum obalka

 

banner1banner3

banner2

logo net fucebanner utv2