rektor kuDrahí bratia a sestry,
ctení priatelia, priaznivci, dobrodinci a podporovatelia našej Katolíckej univerzity, na základe rozhodnutia Konferencie biskupov Slovenska (KBS) sa od roku 2010 posledná nedeľa v januári každoročne slávi ako Nedeľa Katolíckej univerzity. Dovoľte mi, aby som sa vám  prihovoril a všetkým poďakoval za vaše modlitby, obety a každú pomoc a podporu venovanú Katolíckej univerzite.


Uplynulý rok 2015 bol pre Katolícku univerzitu dôležitý predovšetkým v dvoch oblastiach: KBS vykonala audit nezávislou audítorskou spoločnosťou za obdobie rokov 2010-2013 a v polovici roka bolo zverejnené hodnotenie komplexnej akreditácie slovenských vysokých škôl a univerzít za roky 2008-2013. Zistenia auditu aj akreditácie nastavili zrkadlo minulosti aj prítomnosti KU.

 

 

Milí bratia a sestry,
chcem vás uistiť, že na Katolíckej univerzite postupne uvádzame do praxe odporúčania, ktoré vzišli z auditu aj z komplexnej akreditácie. Pozitívne skutočnosti chceme zachovať a rozvíjať. To negatívne, čo spôsobilo škody alebo poškodilo dobré meno, chceme trpezlivo v intenciách pravdy a zodpovednosti odstraňovať. Vedenie univerzity a jednotlivých fakúlt zároveň prijalo opatrenia, aby Katolícka univerzita zostala aj naďalej zaradená medzi slovenské univerzity.

 

V závere uplynulého roka zverejnila Akademická rankingová a ratingová agentúra (ARRA) hodnotenie slovenských vysokých škôl za rok 2015. Pre Katolícku univerzitu vyznelo mimoriadne priaznivo. Filozofická fakulta obhájila vynikajúce 2. miesto z minulého roka. Pedagogická fakulta dosiahla historicky najlepšie umiestnenie, keď v skupine pedagogických fakúlt získala  3. miesto. Teologická fakulta si v skupine siedmich teologických fakúlt udržala 4. miesto z predchádzajúceho roku. Fakulta zdravotníctva celkovo obsadila 7. miesto, čo je v porovnaní s predchádzajúcim rokom zlepšenie o jednu priečku. Pre nás na Katolíckej univerzite sú tieto výsledky povzbudením do ďalšej práce a záväzkom zároveň. Verím, že je to pozitívny signál aj pre tých, ktorí uvažujú o štúdiu na našej univerzite.

 

Je našou radosťou, že tento kalendárny rok otvoríme zrekonštruovaný internát a ponúkneme naším študentom zlepšené podmienky pre ich štúdium a pobyt v prostredí Katolíckej univerzity.

 

Hovorí sa, že raz vidieť je viac ako stokrát počuť. Pozývame preto všetkých záujemcov o štúdium na „Deň otvorených dverí“, ktorý bude na Katolíckej univerzite v utorok 9. februára 2016.  Príďte sa zoznámiť so štúdiom a prostredím našej univerzity.

 

 

Drahí bratia a sestry,
Katolícka univerzita sa naďalej úprimne uchádza o podporu vás všetkých s ubezpečením, že sa bude snažiť naďalej priniesť slovenskej spoločnosti čo najviac úžitku vo forme dobrých a vzdelaných absolventov. Nech i pre naše modlitby a obete tomuto dielu Pán žehná a rovnako aj nás všetkých.


Jozef  Jarab
rektor Katolíckej univerzity

január 2021
Po Ut St Št Pi So Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

 

banner 2 percenta

 

verbum obalka

 

banner1

banner2

banner utv2Absolventi

 

 

logo net fuceIFCU