zalmy12. júna sa v Primaciálnom paláci v Bratislave konala prezentácia komentára ku Knihe žalmov 51-75. Ide o výsledok tímovej práce odborníkov v biblických vedách, konkrétne v Starom zákone. Výtlačok dostal aj Svätý Otec František počas aprílovej návštevy  najvyšších predstaviteľov Katolíckej cirkvi a Ústredného zväzu Židovských náboženských obcí vo Vatikáne a v Ríme.

 

Slávnostnej prezentácie sa zúčastnil aj rektor Katolíckej univerzity v Ružomberku (KU) Mons. prof. ThDr. Jozef Jarab, PhD. „Je potešiteľné, že v riešiteľskom tíme sú aj odborníci z našej univerzity. Ide o hodnotné dielo, ktoré popri biblickej exegéze obsahuje aj liturgické a pastorálne impulzy,“ zhodnotil rektor KU.

 

Medzi členov autorského kolektívu patrí aj prof. ThDr. Anton Tyrol, PhD. z Teologického inštitútu v Spišskej Kapitule, doc. Róbert Lapko, ThD., PhD. z Teologickej fakulty KU a ThDr. Mykhaylyna Kľusková, PhD. z Pedagogickej fakulty KU. Spoluautorom srdečne blahoželáme a vyprosujeme Božie požehnanie a veľa tvorivých síl.

 

 

 

banner 2 percenta

 

verbum obalka

 

banner1banner3

banner2

logo net fucebanner utv2