ku 21Dňa 25. októbra sa na Katolíckej univerzite v Ružomberku uskutoční podujatie s názvom KU 21 – Konferencia o identite a poslaní katolíckej univerzity. „Cirkev stála pri zrode európskeho univerzitného vzdelávania a sme presvedčení, že jej poslanie v oblasti edukácie nestratilo, práve naopak, dnes opäť a s novou naliehavosťou nadobúda svoju dôležitosť. Dnes túto jej úlohu plnia vo vysokoškolskom priestore predovšetkým katolícke univerzity. Túžime, aby sa aj naša Katolícka univerzita stávala centrom kresťanskej inteligencie, viery, vedy a kultúry na Slovensku,“ priblížil cieľ podujatia rektor KU Mons. prof. Jozef Jarab.

 

Na podujatí vystúpia zástupcovia akademického, spoločenského a cirkevného života, napr. Marek Šmíd, rektor Trnavskej univerzity, Martin Luterán z Kolégia Antona Neuwirtha, Marek Forgáč, košický pomocný biskup, ale aj poslankyňa Národnej rady Slovenskej republiky Veronika Remišová, bývalý predseda Národnej rady SR František Mikloško a ďalší hostia.

 

„S myšlienkou prišli naši študenti a veľmi radi sme podporili túto ich iniciatívu. Katolícka univerzita chce byť miestom dialógu a formovať mysle a srdcia mladých ľudí, od ktorých očakávame, že budú aktívne vystupovať v rôznych oblastiach našej spoločnosti,“ vysvetlil vznik celého podujatia prorektor KU prof. František Trstenský.

 

Konferencia sa uskutoční v priestoroch Univerzitnej knižnice KU a je otvorená aj pre verejnosť. Srdečne všetkých pozývame k účasti, spoločnej modlitbe, kritickému uvažovaniu a diskusii.

 

 

 

banner 2 percenta

 

verbum obalka

 

banner1banner3

banner2

logo net fucebanner utv2