skurlaV rámci podujatia „Hosť na KU“ v utorok 27. februára v tradične netradičnom čase o 16:16 hod. vo Výstavnej sieni Rektorátu Katolíckej univerzity v Ružomberku (KU) vystúpi so svojou prednáškou Mgr. Dušan Škurla. Bude hovoriť na tému: Život začína počatím – logika, nie viera.

 

Dušan Škurla je kňazom Košickej arcidiecézy a pracuje na Úrade pre apoštolát ochrany života v Košickej arcidiecéze, ktorý bol zriadený 1. júla 2014 ako odpoveď na rastúce a naliehavé potreby našej spoločnosti. Úlohou diecézneho koordinátora pre apoštolát ochrany života je predovšetkým ohlasovanie plnej pravdy o dôstojnosti ľudského života. Má podnecovať a napomáhať aktivity, ktoré sú zamerané na scitlivovanie povedomia o hodnote a nenarušiteľnosti ľudského života od počatia po prirodzenú smrť.

 

Podujatie „Hosť na KU“ je intelektuálno-formačnou aktivitou, ktorej cieľom je ponúknuť intelektuálny a duchovný rast spoločenstva KU ako aj záujemcov z mimo univerzitného prostredia. Hosťami sú zaujímavé osobnosti z akademického, spoločenského a duchovného prostredia, ktorí priblížia svoju prácu a aktivitu a boli tak inšpiráciou pre mladých ľudí. Podujatie je vždy otvorené aj pre verejnosť.

 

 

 

banner 2 percenta

 

verbum obalka

 

banner1banner3

banner2

logo net fucebanner utv2