louis antonio taglePri príležitosti osláv 25. výročia založenia Katolíckeho biblického diela (KBD) privíta Katolícka univerzita v Ružomberku (KU RK) vzácnu návštevu. Do Ružomberka pricestuje kardinál Luis Antonio Tagle, arcibiskup Manily, ktorý je zároveň prezidentom Katolíckej biblickej federácie a Caritas Internationalis.

 

 

Pri tejto príležitosti Vás pozývame na Slávnosť Božieho slova, ktorá sa bude konať za účasti kardinála Luisa Antonia Tagleho, v sobotu 26. mája 2018 v Ružomberku, kde aktuálne sídli KBD. Slávnosť Božieho slova organizuje KBD v spolupráci s Konferenciou biskupov Slovenska. Bližšie informácie i registráciu nájdu záujemcovia na stránke konferencie.kbs.sk.


KBD vzniklo v roku 1993 s cieľom pomáhať veriacim lepšie poznávať Božie slovo a čerpať z tohto nevyčerpateľného pokladu pre život. Je súčasťou medzinárodnej Katolíckej biblickej federácie, ktorá združuje 350 katolíckych spoločností pôsobiacich na poli biblickej pastorácie v 130 krajinách sveta. Ich túžbou je nechať vyniknúť Sväté písmo v živote jednotlivých veriacich. KBD realizuje rôzne formačné a publikačné projekty a každoročne pripravuje slávenie Biblickej nedele.


V programe slávnosti je slávnostná svätá omša s kardinálom Taglem. Pokračovať bude v Aule sv. Jána Pavla II. O KBD od jeho počiatkov bude hovoriť jeden z jeho bývalých riaditeľov Anton Tyrol a potom vystúpi kardinál Tagle. V popoludňajšom programe je možnosť zúčastniť sa na jednom z ponúkaných workshopov, ktoré sú zamerané na rôzne prístupy a prácu s Božím slovom. Program ukončí koncert Komorného speváckeho zboru OMNIA zo Žiliny.


 

banner 2 percenta

 

verbum obalka

 

banner1banner3

banner2

logo net fucebanner utv2