lu kuPočas prvého júlového týždňa sa na pôde Katolíckej univerzity v Ružomberku uskutočnil prvý ročník Letnej univerzity KU. Trojdňové podujatie bolo zamerané na rôznorodé workshopy a semináre z oblasti humanitných, historických a spoločenských vied.

 

Pre stredoškolákov zo Sniny, Humenného, Košíc a Piešťan bol pripravený bohatý program. Mali možnosť oboznámiť sa so psychologickými experimentmi, s prácou v televíznom štúdiu či so základmi fotografovania. Dozvedeli sa zaujímavosti o živote na stredovekých hradoch, o Írsku i médiách, absolvovali workshop o slobode prejavu a malý kurz tvorivého písania. Okrem toho program spestrili exkurzie na hrade Likava a vo Vlkolínci. V rámci voľnočasových aktivít sa mohli zoznámiť napr. s ultimate frisbee.

 

Účastníci ocenili skutočnosť, že mohli zažiť vysokoškolské prostredie i to, že niektoré aktivity boli realizované v angličtine. Na otázku, čo bol najlepší zážitok z podujatia, jedna z účastníčok uviedla: „Asi všetko... naši ‚sprievodcovia‘ doktorandi boli úplne super a program nám spestrovali. Osobne je mi ľúto, že to trvalo len tri dni.“

 

lu ku 2

 

Letnú univerzitu zastrešila Katolícka univerzita, pričom jednotlivé aktivity realizovali vyučujúci a doktorandi z jej Filozofickej fakulty. Poďakovanie za knižné dary pre účastníkov patrí Konzervatívnemu denníku Postoj.

 

Účastníkom ďakujeme za to, že z rôznych kútov Slovenska pricestovali na dolný Liptov. Veríme, že aj vďaka ich radám, ako podujatie vylepšiť, sa nám podarí podujatie otvoriť pre ďalších záujemcov a rozbehneme tak úspešnú tradíciu letných univerzít na KU.

 

banner 2 percenta

 

verbum obalka

 

banner1banner3

banner2

logo net fucebanner utv2