FAj tento rok sa 4. februára otvorili pre záujemcov o štúdium, ale aj širokú verejnosť brány Katolíckej univerzity v Ružomberku na všetkých jej štyroch fakultách - filozofickej, pedagogickej, teologickej a na fakulte zdravotníctva. Návštevníci si teda mohli osobne obzrieť priestory a vybavenie fakúlt a zároveň spoznať vyučujúcich a študentov na jednotlivých katedrách.

 

Návštevníkov na úvod srdečne privítala v Aule sv. Jána Pavla II. prorektorka pre vzdelávanie Mariana Magerčiaková, ktorá predstavila možnosti štúdia na Katolíckej univerzite v Ružomberku, služby poskytované v spojitosti so štúdiom a voľnočasové aktivity.

Možnosti a dôvody prečo študovať na filozofickej fakulte prezentoval Roman Stančo a širokú paletu možností štúdia na pedagogickej fakulte ponúkla prodekanka pre zahraničné vzťahy a public relations Markéta Rusnáková.

 

FK

 

FKU 1

 

Po úvodnom otvorení podujatia program pokračoval priamo na príslušných fakultách, kde sa záujemcovia mohli stretnúť so zástupcami jednotlivých katedier a študentmi, ktorí záujemcom poskytli autentické informácie nielen o štúdiu.

 FKU PF

 

FKU FF

 

Okrem fakúlt bolo otvorené pre všetkých návštevníkov aj Univerzitné pastoračné centrum, Univerzitná knižnica a Poradenské centrum, či rozhlasové a televízne štúdio, ktoré sa nachádza v priestoroch knižnice. Záujemcovia si tak mohli v týchto štúdiách vyskúšať moderovanie a absolvovať exkurziu v laboratóriách a ateliéroch, ale aj aktivity na mnohých workshopoch, ktoré jednotlivé katedry filozofickej a pedagogickej fakulty organizovali. Fakulta zdravotníctva ponúkla možnosť rôznych vyšetrení, ale aj ukážku vedenia pôrodu na simulátore.

 

FKU 4

 

Návštevníkov teologickej fakulty čakala interaktívna prezentácia študijných programov zo strany vyučujúcich, ktorým asistovala sekcia doktorandov. Osobné rozhovory a priateľská atmosféra sprevádzali prvú časť programu, ktorá plynule prešla do multižánrovej prednášky prodekana pre výchovu a vzdelávanie Pavla Hraboveckého na tému Kresťanská symbolika vo svete Pána prsteňov. Touto formou si hostia odniesli nielen praktické informácie a nové kontakty, ale aj zážitok z pútavej prezentácie moderných teologických prístupov.

júl 2020
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

 

banner 2 percenta

 

verbum obalka

 

banner1

banner2

banner utv2Absolventi

 

 

logo net fuceIFCU