logo fz kuVzhľadom na situáciu s koronavírusom na Slovensku sa v každom zdravotníckom zariadení vykonávajú základné epidemiologické opatrenia na zamedzenie jeho šírenia. Aj študenti Fakulty zdravotníctva KU v Ružomberku sa prihlásili do výzvy, ktorá bola vyhlásená Fakultou zdravotníctva na základe žiadosti o pomoc Ústrednej vojenskej nemocnice -  fakultnej nemocnice v Ružomberku (ÚVN) a v najbližších dňoch sa ako dobrovoľníci zapoja do pomoci pri realizácii týchto opatrení.

 

Študenti FZ KU sa od budúceho týždňa zapoja do spoluúčasti pri realizácii epidemiologických opatrení v rámci prevencie šírenia koronavírusu v ÚVN. Tá bude spočívať najmä v pomoci pri depistáži všetkých prichádzajúcich pacientov do ÚVN (meranie telesnej teploty a odoberanie anamnestických údajov) prostredníctvom "záchytného miesta", resp. budú pomáhať "v mobilnej odberovej jednotke". Dobrovoľníci budú rovnako zaradení na konkrétne klinické pracoviská ÚVN podľa aktuálnej situácie a potreby.

 

Na úvod bol zostavený tím 21 študentov, no postupne sa študenti budú dopĺňať o ďalších dobrovoľníkov, tak ako to bude situácia vyžadovať, resp. po určitej dobe vystriedajú prvý tím dobrovoľníkov. Pre dobrovoľníkov bude počas dobrovoľníckej činnosti zabezpečená strava v UVN a bezplatné ubytovanie v ubytovacom zariadení KU (Internát Ruža).

 

Okrem dobrovoľníckej činnosti v ÚVN je pre študentov stále otvorená možnosť realizovať túto činnosť aj v iných sociálnych subjektoch, ktoré hľadajú dobrovoľníkov napr. v okrese Banská Bystrica v Moštenici, v Slovenskej Ľupči v Centre pre deti a rodiny Potôčik a v Ružomberku v Centre sociálnych služieb Likava.

júl 2020
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

 

banner 2 percenta

 

verbum obalka

 

banner1

banner2

banner utv2Absolventi

 

 

logo net fuceIFCU