madzik 187x250S účinnosťou od 16. septembra bol organizáciou, riadením a zabezpečovaním vnútorného systému kvality vysokoškolského vzdelávania na KU v Ružomberku a jeho overovania poverený  doc. Mgr. Peter Madzík, PhD., v súlade so zákonom č. 269/2018 Z.z. v znení neskorších predpisov a s ostatnými platnými predpismi na KU v Ružomberku. Poverencovi prajeme veľa úspechov pri jeho činnosti a úspešnú spoluprácu s fakultami.

 

Peter Madzík je absolventom študijného programu manažment na Katolíckej univerzite a na Žilinskej univerzite. Od roku 2014 pôsobí na Katedre manažmentu Inštitútu Štefana Náhalku v Poprade ako odborný asistent. Venuje sa problematike manažérstva kvality a zlepšovacím procesom. Je certifikovaným manažérom kvality a výsledky jeho práce boli ocenené Úradom pre normalizáciu metrológiu a skúšobníctvo SR.

odovzdavanie utvAkademický rok 2019/2020 sa niesol aj v znamení premiérového zaradenia jednoročných vzdelávacích programov do ponuky Univerzity tretieho veku (UTV) na Katolíckej univerzite v Ružomberku (KU).

 

Vo štvrtok 24. septembra 2020 sme odovzdali osvedčenia o absolvovaní 24 absolventom vzdelávacieho programu Tajomstvo svätej omše, 11 absolventom programu Anglický jazyk pre seniorov – začiatočníci a 12 absolventom programu Anglický jazyk pre seniorov – pokročilí. Vedenie KU má záujem, aby aj napriek mimoriadnej situácii pokračovalo vzdelávanie seniorov aj v novom akademickom roku pri dodržaní všetkých platných preventívnych opatrení. Bližšie informácie o UTV na KU sú dostupné na www.utv.ku.sk.

dsc 7116Pri príležitosti 20. výročia založenia Katolíckej univerzity v Ružomberku sa 23. septembra 2020 uskutočnil Slávnostný koncert Katedry hudby PF KU v Ružomberku.

 

Za účasti vedenia KU v Ružomberku, akademickej obce, predstaviteľov mesta Ružomberok a hostí sa 23. septembra 2020 uskutočnil v synagóge v Ružomberku koncert pedagógov, študentov a absolventov Katedry hudby PF KU. Súčasťou koncertu bolo uvedenie do života monografie "Formujeme mysle a srdcia", ktorá je sondou do histórie KU v Ružomberku.

 

dsc 6958Pri príležitosti začiatku akademického roka Katolícka univerzita pripravila slávnostnú bohoslužbu Veni Sancte, ktorá bola v priamom prenose odvysielaná na Dvojke RTVS.

 

Duchovné otvotrenie akademického roka – Veni Sancte sa uskutočnilo v Kostole svätej Rodiny v Ružomberku – Rybárpoli. Hlavným celebrantom bol bratislavský arcibiskup metropolita Mons. Stanislav Zvolenský. V homílii, ktorú predniesol Veľký kancelára KU, košický arcibiskup metropolita Mons. Bernarda Bober odznelo: ˶Keď slávime 20. výročie založenia Katolíckej univerzity, uvedomujeme si, aké dôležité poslanie napĺňajú naši pedagógovia a vychovávatelia. Cez nich sa neraz formujú naše postoje, naše svedomie, náš rozum i srdce. Teda, každý vyučujúci i študujúci, profesor i študent na ktorejkoľvek univerzite a fakulte, sa môže stať veľkým v pokore a v ochote slúžiť Evanjeliu. Nie pre mrzký zisk, ani pre slávu u ľudí, ale preto, aby Kristus mohol rásť v srdciach i mysliach ľudí".

 

logo 20 ku 2Katolícka univerzita (KU) v Ružomberku pre aktuálne nepriaznivý vývoj pandemickej situácie odložila pokračovanie osláv 20. výročia jej založenia.

 

Mrzí nás to, ale nechceme, aby sa snaha pripomenúť si jubileum Katolíckej univerzity zmenila na riziko šírenia ochorenia COVID-19 medzi našimi zamestnancami, akademickou obcou a pozvanými hosťami,“ zdôvodnil rektor KU doc. Ing. Jaroslav Demko, CSc. zrušenie plánovaných osláv, predovšetkým program oceňovania viacerých významných osobností cirkevného aj svetského života, ktoré sa zaslúžili o vznik a rozvoj KU.  Ten bol plánovaný na stredu 23. septembra. „Tieto oslavy za účasti viacerých významných hostí zo Slovenska i zahraničia nerušíme, ale presúvame do času, keď bude situácia priaznivejšia,“ dodal rektor J. Demko.

 

september 2020
Po Ut St Št Pi So Ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

 

banner 2 percenta

 

verbum obalka

 

banner1

banner2

banner utv2Absolventi

 

 

logo net fuceIFCU