english | slovensky | mapa stránky
Katolícka univerzita v Ružomberku
formujúca myseľ i srdce
NAVIGÁCIA: Home O univerzite Správy Nedeľa Katolíckej univerzity 2012
Get the Flash Player to see this player.
VIDEOPREZENTÁCIA KU
Get the Flash Player to see this player.
Nedeľa Katolíckej univerzity 2012 PDF Tlač Email
AddThis Social Bookmark Button

webkaRUŽOMBEROK (27. januára 2012) - Posledná januárová nedeľu v roku - 29. januára 2012 bude už tradične venovaná Katolíckej univerzite v Ružomberku (KU). Počas nej sa môžu veriaci každoročne modliť za svoju jedinú katolícku univerzitu na Slovensku. Rozvoj univerzity budú môcť podporiť aj finančne, a to aj prostredníctvom zbierky v diecézach, kde ich miestni biskupi vyhlásili, ktorej výťažok bude slúžiť na podporu výstavby novej univerzitnej knižnice. Ľudia v kostoloch si vypočujú aj list rektora KU, v ktorom sa zameral na prorockú úlohu katolíckych univerzít v dnešnej spoločnosti.

"Možno povedať, že prorokmi našich čias vo svete sú aj katolícke univerzity, ktoré hľadajú pravdu a chcú sa s ňou deliť s ostatnými ľuďmi. Katolícke univerzity, vrátane našej, tiež pripomínajú súčasnému svetu, čo je podstatou kresťanstva. Prostredníctvom ich činnosti, úzko spojenej s pápežom a miestnymi biskupmi, Kristus sa stáva čoraz bližším. Podobne ako pred vekmi, keď mal ešte len prísť. On predsa neustále prichádza na svet, aj dnes, v období neistôt, predovšetkým ekonomického charakteru, akejsi neprehľadnosti, možného sociálneho kolapsu. Prorocké poslanie Katolíckej univerzity zohráva dôležitú úlohu v nastávajúcom období," píše v liste rektor.

Nedeľa KU sa podľa rozhodnutia Konferencie biskupov Slovenska koná vždy poslednú januárovú nedeľu vo všetkých farnostiach na Slovensku. Prvýkrát sa uskutočnila v roku 2010, kedy sa biskupi prihovorili veriacim pastierskym listom o KU. Odvtedy majú veriaci každoročne možnosť vypočuť si v kostoloch list rektora univerzity a zároveň finančne prispieť v zbierkach, ktoré sa konajú na podporu KU. Priatelia a priaznivci univerzity sa môžu stretávať vo farnostiach v Kluboch priateľov KU. Napomáhajú združovaniu ľudí, ktorí cítia spoluzodpovednosť za existenciu, fungovanie KU a ktorí sa akýmkoľvek spôsobom angažujú v podpore jej rozvoja.

List rektora na Nedeľu KU 29. januára 2012


Aktualizované (Streda, 08 Február 2012 11:39)
 
All In One