KURIER_februar_2012„Všetci sme vyslancami univerzity v spoločnosti a ľudia vôkol nás, naši najbližší a verejnosť bude univerzitu vždy vnímať aj cez nás, cez to, ako žijeme, ako sa správame, ako pracujeme,“ hovorí rektor Katolíckej univerzity v Ružomberku (KU) prof. Tadeusz Zasępa v hodnotiacom rozhovore, ktorý prináša nové číslo univerzitného časopisu Kuriér. Na 28 stranách čitatelia opäť nájdu aktuality, správy z uskutočnených podujatí, príspevky o hosťovských prednáškach, uskutočnených konferenciách, seminároch, o zahraničných exkurziách a návštevách, ktoré vytvárajú pulzujúci univerzitný život.

Na štyroch stranách časopis informuje o postupe na výstavbe novej Univerzitnej knižnice KU. Svoje brány otvorí 12. 12. 2012 a v jej interiéri nájdu návštevníci doslova malé mesto so svojimi ulicami a námestiami.

Od decembra sa budete môcť stretávať na Erazmovom nádvorí, na námestí pomenovanom po Robertovi Schumanovi, na káve si bude môcť posedieť v blízkosti Ulice Ladislava Hanusa. Aké sú ďalšie novinky v knižnici si prečítate v novom čísle Kuriéra. Nový dekan Filozofickej fakulty KU doc. Marian Kuna vníma fakultu ako priestor kritického skúmania človeka a kultúry prostredníctvom ľudského rozumu a v kontexte katolíckej akademickej tradície. Povedal to v rozhovore pre časopis, ktorý čitatelia nájdu na stranách 16 a 17.

So svojimi skúsenosťami zo študijných pobytov prostredníctvom programu LLP/Erasmus sa s čitateľmi delia poslucháči Pavol, ktorý navštívil Dánsko a Jana, ktorá uplynulý semester študovala na Katolíckej univerzite v Lubline.

Aj to je výber aktuálnych tém, ktoré nájdete v novom vydaní časopisu. Pozývame k jeho tvorbe aj vás, milí naši spolupracovníci, pedagógovia, zamestnanci a študenti. Vaše príspevky môžete posielať na e-mail: kurier@ku.sk, uzávierka nasledujúcich vydaní je 23. apríla, 10. septembra a 26. novembra 2012.

Kuriér - Informačný spravodajca KU (1/2012)