foto výherná Študenti Fakulty zdravotníctva KU sa na  záchranárskom cvičení spojenom so súťažou profesionálnych a laických posádok umiestnili  v kategórii „profi“ na 1. mieste a získali tak Putovný pohár Rozkoš RESCUE 2016.


Cvičenie sa konalo predposledný aprílový víkend neďaleko Českej Skalice (ČR), pri vodnej nádrži Rozkoš. Podujatie bolo určené pre dobrovoľné zložky záchranárov, stredné a vyššie zdravotnícke školy, vysoké školy, regionálne záchranné služby, vodné záchranné služby, horské služby a iné zložky IZS. Družstvá boli rozdelené do dvoch kategórií. V kategórii „Rozkoš RESCUE profi“ mohli súťažiť všetci zdravotníci a študenti vysokých škôl od 2. ročníka štúdia. V druhej kategórii súťažili všetci nezdravotníci, študenti stredných škôl a 1. ročníkov vysokých škôl.

 

foto spoluKatolícku univerzitu v Ružomberku reprezentovali dve posádky v kategórii „profi“. V konkurencii 33 posádok zo Slovenskej a Českej republiky obsadilo družstvo  študentov 2. ročníka Urgentnej zdravotnej starostlivosti FZ KU v zložení Dušan Bobrík, Adriana Hurtuková, Jana Greizingerová, Peter Veselovský, skvelé 21. miesto. Posádka zložená zo študentov 3. ročníka Martin Tichý, Nikola Kasperkevičová, Romana Polčíková a Ján Štefaňák sa umiestnila na 1. mieste a získala tak pre Katolícku univerzitu putovný pohár.


Súťažné posádky sprevádzali študentky druhého ročníka Veronika Kalusová a Natália Slotíková, ktoré všetko zodpovedne dokumentovali a poskytovali posádkam nestranný pohľad na priebeh riešených úloh.


Súťažiaci museli čeliť rôznym výzvam v dennej i nočnej etape. Cieľom podujatia bolo precvičiť teoretické vedomosti formou testov a  praktické zručnosti prostredníctvom  modelových situácií pri riešení  intoxikácií, polytráum, hromadných nešťastí s  nutnosťou použiť vyslobodzovacie prostriedky. Študentom ďakujeme za úspešnú reprezentáciu a prajeme veľa ďalších úspechov.

 

 

február 2021
Po Ut St Št Pi So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28

Katolícka univerzita

v Ružomberku

Fakulta Zdravotníctva

Námestie A. Hlinku 48

034 01 Ružomberok

mail gabrielais2moodle
eduraom wifiISICstravovanie

faculty of health

erasmus

prijimacie konanie 2021 22

infomracie o studiu svetly

dokumenty na stiahnutie

e prihlaska FZ

harmonogram roka

specializacne studium

akreditovane kurzy

rzd ruzomberske zdravotnicke dni

zdravotnicke studie casopis

zdravie a zivot nf baner