tpm1 fotoV dňoch 4. a 5. novembra 2020 sa uskutočnil online kick off míting zástupcov partnerov Erasmus+ projektu, ktorého je naša univerzita koordinátorom s názvom Upgrade with Learner – centered Approach (Inovácia s prístupom orientovaným na žiaka/študenta). Mítingu sa zúčastnili zástupcovia partnerských organizácií – Mykolas Romeris University, Litva, DIG – ED, asociácia inovatívneho vzdelávania, Severné Macedónsko, Základná škola Strasho Pindjur, Severné Macedónsko, EUROFORTIS - multikultúrna mimovládna organizácia, ktorej cieľom je uľahčiť ďalšie vzdelávanie škôl, podnikov a spoločnosti, Lotyšsko, Základná škola Osnova šola Dobje, Slovinsko, Základná škola Bystrická cesta, Slovensko, základná škola Pranas Masiotas, Litva.

 

Prvé nadnárodné stretnutie k projektu viedla PaedDr. Jana Chynoradská z partnerskej organizácie projektu Harmony Academy s.r.o. – súkromná jazyková škola, Slovensko. Za Pedagogickú fakultu Katolíckej univerzity v Ružomberku sa stretnutia zúčastnili doc. PhDr. Markéta Rusnáková, PhD. a Adam Janiga.


Program dvoch dní nadnárodného stretnutia bol náročný a keďže išlo o prvé takéto stretnutie všetkých partnerov, začal krátkymi prezentáciami jednotlivých partnerov. Pokračovali rozdelením a jasným identifikovaním úloh medzi jednotlivých partnerov. Predovšetkým druhý deň bol venovaný prvému intelektuálnemu výstupu projektu, ktorý je orientovaný na prípravu sebahodnotiaceho systému pre učiteľov v kontexte ich zručností v oblasti na žiaka orientovaného prístupu . Partneri sa zamerali predovšetkým na ujasnenie cieľov tohto výstupu a navrhnutím konkrétnych členov tímu, ktorí budú tento výstup projektu pripravovať. Ďalšími výstupmi projektu sú pre nasledujúce roky napríklad vytvorenie povinne voliteľných predmetov, ktorých obsahom bude na žiaka orientovaný prístup a self managment učiteľa – Learn and lead, ale aj príprava dvoch celoživotných programov s podobným obsahom.


Sme hrdí na to, že takýto strategický projekt bude realizovaný práve na našej fakulte. Vďaka grantu Erasmus+ Strategic Partnerships budeme inšpiráciou pre partnerské krajiny a veríme, že aj pre krajiny mimo projektu.

jún 2021
Po Ut St Št Pi So Ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Katolícka univerzita

v Ružomberku

Pedagogická fakulta

Hrabovská cesta 1

034 01 Ružomberok

multilanguage website 

ais2   email   stravovanie

 

isic preukazy   instagram   facebook

pk baner

pk baner

informacie o studiu

alumni klub ku banner

kalendar podujati 2019

elearning pfku

studentske zlavy pfku

propagacne video pfku

bulletin pfku

baner ccvpfku

studia scientifica

kto vie nech uci baner