vs 1Ružomberok, 26. septembra 2018 – Pri príležitosti otvorenia nového akademického roka na Katolíckej univerzite v Ružomberku (KU), sa v stredu 26. septembra konala slávnostná bohoslužba Veni Sancte, ktorú celebroval veľký kancelár KU a košický arcibiskup-metropolita Mons. Bernard Bober spolu s predsedom Konferencie biskupov Slovenska a bratislavským arcibiskupom-metropolitom Mons. Stanislavom Zvolenským. Slávnosť v Kostole svätej Rodiny v Rybárpoli tak otvorila v poradí už devätnásty akademický rok.

 

 

„Pán rektor, sme s Vami, počítajte s našou pomocou a modlitbami. Bude nás tešiť každá pozitívna správa o našej univerzite. Nech Vás sprevádza dobrá rada Vašich najbližších poradcov a podpora v zázemí Vašej rodiny. Je na vás všetkých, hlavne na akademickej obci, študentoch a vedení univerzity a fakúlt, aby sme spoločne pri oslave dvadsiateho výročia vzniku univerzity mohli spokojne konštatovať, že Katolícka univerzita, je univerzitou komplexne dospelou, nielen v oblasti katolíckej viery a náuky, ale aj v oblasti akademického vzdelávania a bádania. V tomto máte plnú podporu Konferencie biskupov Slovenska a všetkých jej členov,“ povedal Mons. Bernard Bober, veľký kancelár KU a košický arcibiskup-metropolita.

 

Po svätej omši nasledovalo slávnostné zhromaždenie akademickej obce a pozvaných hostí KU v Aule Jána Pavla II. spojené s inauguráciou nového rektora, ktorý zložil vyznanie viery a predpísaný sľub pri prevzatí úradu.

 

vs 3

 

vs 4

 

Rektor Katolíckej univerzity Jaroslav Demko vo svojom inauguračnom príhovore ešte raz poďakoval akademickému senátu a veľkému kancelárovi KU za dôveru a zdôraznil, že ako nový rektor chce vytvoriť podmienky na spoluprácu a sieťovanie sa. „Ak nebude naša univerzita silná ako celok, nebudú silné ani fakulty, ani katedry. Preto je mojím prianím a ambíciou, aby sa nám spoločne podarilo vytvoriť pulzujúci akademický ekosystém, v ktorom sa budeme navzájom posilňovať a povzbudzovať, ale kde budeme aj otvorení konštruktívnej kritike. Naším spoločným cieľom bude trvalo udržateľný rozvoj KU spolu s udržiavaním podmienok na prehlbovanie vnútorného života s Bohom medzi zamestnancami aj študentmi Katolíckej univerzity,“ zdôraznil nový rektor KU.

 

vs 6

 

Okrem iného chce Demko ako nový rektor urobiť všetko pre to, aby Katolícka univerzita napredovala, aby vytvorila študentom a zamestnancom čo najlepšie podmienky pre duchovný rast a vzdelávanie. Taktiež otvoril diskusiu o zriadení technickej akadémie. „Sľubujem, že vyviniem tiež maximálne úsilie, aby naša univerzita bola Katolíckej cirkvi a zriaďovateľovi Konferencii biskupov Slovenska na ozdobu a radosť,“ podotkol na záver.

 

vs 5

 

K slávnostnému zhromaždeniu akademickej obce sa prihovoril aj prezident Slovenskej rektorskej konferencie a rektor Trnavskej univerzity v Trnave prof. doc. JUDr. Marek Šmid, PhD., ktorý vo svojom príhovore vyslovil novému rektorovi a celej KU želanie v zmysle dokumentu Ex corde ecclesiae. „Nech sa katolícka univerzita nebojácne a s nadšením púšťa po všetkých cestách vedomostí, uvedomujúc si, že predmet je ten, čo je sám cesta, pravda a život. Vážený pán rektor, nech Vás i Vašich spolupracovníkov sprevádza hĺbka týchto slov, aby ste mali silu a odhodlanie vynakladať námahu pri budovaní Vašej vzácnej inštitúcie. Nech žije, rastie a prekvitá.“

 

vs 2

 

Funkčné obdobie nového rektora univerzity je štvorročné. Docent Ing. Jaroslav Demko, CSc. bol Akademickým senátom KU zvolený za rektora 9. mája 2018. Jaroslav Demko (58) pracoval na Technickej univerzite vo Zvolene a po mnohých skúsenostiach s manažmentom na viacerých pozíciách a s akademickým prostredím sa stal rektorom KU. Špecializuje sa na bioenergetiku, ekológiu, environmentalistiku a ekosystémové služby. Je tiež autorom vôbec prvého patentu na KU.

 

                                                    Komunikačný tím Katolíckej univerzity

august 2021
Po Ut St Št Pi So Ne
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

 

banner 2 percenta

 

verbum obalka

 

banner1

banner2

banner utv2Absolventi

 

 

logo net fuceIFCU