27.11. kosturiak na fbRUŽOMBEROK (13. novembra 2018) – „Slovo spolupráca spája v sebe dve slová: spolu – práca. Je to základ rozvoja vzdelania, kultúry, techniky a celej spoločnosti. Posplietané korene a koruny obrovských stromov nám pripomínajú, že aj príroda okolo nás je postavená na spolupráci a vzájomnom dopĺňaní sa.“ To sú slová Jána Košturiaka, ktorý sa už v utorok 27. novembra 2018 predstaví so svojím workshopom Spolupráca a spolutvorenie v Aule sv. Jána Pavla Druhého na Katolíckej univerzite v Ružomberku (začiatok podujatia o 13.00 hod.). Tvorivé stretnutie s inovátorom a podnikateľom je určené predovšetkým pre interných zamestnancov KU, ale rovnako je otvorené aj celú akademickú obec vrátane študentov či ďalších záujemcov.

 

       „Som veľmi šťastný, že Ján Košturiak prijal moje pozvanie nezištne, promptne a ochotne. Schopnosť spolupracovať a spolutvoriť by mala byť základným pilierom fungovania našej alma mater – a odvíja sa najprv od schopnosti pracovať a tvoriť. Potom spolupracovať znamená otvoriť sa, byť kompetentný, ponúknuť svoje talenty a prijať zodpovednosť. Tento workshop nemá ponúknuť hotové odpovede, ale aspoň budeme spolu premýšľať, ako sa pripraviť na zmeny, ktoré nás čakajú, a najmä čo môžeme urobiť lepšie, aby sa darilo naším vzájomným vzťahom,“ vysvetľuje rektor KU Jaroslav Demko.

           

        „Izolovaný človek sa ochudobňuje a chradne, podnik bez spolupráce zaniká. Spolupráca je rešpekt, dôvera, komunikácia, učenie sa, pohyb a život, nespolupráca vedie k zániku,“ varuje Ján Košturiak. Počas workshopu sa známy podnikateľ, bloger a inovátor dotkne aj iných tém: Čo robiť, keď sa všetko okolo nás rýchlo mení? Čo by sme mali učiť naše deti? Rovnako sa bude venovať Katolíckej univerzite, ekosystému a sieťovaniu, hľadaniu jej vlastnej cesty.

           

      Ján Košturiak je profesor priemyselného inžinierstva, spoluzakladateľ spoločnosti Fraunhofer IPA Slovakia a Podnikateľskej univerzity, prednášal a publikoval v Nemecku, Rakúsku, Švajčiarsku, Poľsku, Česku, USA, Číne, Vietname, Veľkej Británii, Slovinsku, Chorvátsku a ďalších krajinách. Venuje sa inováciám, rozvoju podnikania a spolupracuje s OZ Dobrý Pastier Kláštor pod Znievom, kde vedie Akadémiu Dobrého pastiera a projekt Nemocnice Sv. Margity.

august 2021
Po Ut St Št Pi So Ne
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

 

banner 2 percenta

 

verbum obalka

 

banner1

banner2

banner utv2Absolventi

 

 

logo net fuceIFCU