era mundusKatolícka univerzita v Ružomberku (KU) sa vďaka intenzívnej práci Katedry sociálnej práce PF KU stane prijímateľom grantu Erasmus Mundus Joint Master Degrees. Ide o prestížny program, do ktorého sa zapájajú najkvalitnejšie európske univerzity. V rámci projektu bude podporený medzinárodný magisterský študijný program.

 

Úspech zaznamenala KU ako partner v konzorciu koordinovanom litovskou vysokou školou. Názov podporeného spoločného magisterského programu je European Joint Master in Social Work with Children and Youth (Európsky spoločný magister sociálnej práce s deťmi a mládežou) ESWOCHY. 

 

Študenti zo Slovenska a z celého sveta tak budú môcť študovať v rámci spoločného magisterského programu v anglickom jazyku, ktorý ponúkajú vysoké školy v Litve, Lotyšsku, Portugalsku a na Slovensku. Vybraní študenti získajú štipendium, ktoré je 1000 až 2000 eur mesačne. O štúdium sa môžu uchádzať absolventi bakalárskeho štúdia sociálnej práce a príbuzných odborov.

 

img 20191029

 

Spoločné magisterské štúdium Erasmus Mundus (EMJMD) je prestížny integrovaný medzinárodný študijný program, ktorý spoločne poskytuje medzinárodné konzorcium inštitúcií vysokoškolského vzdelávania. Študenti prijatí na štúdium sa môžu vzdelávať na partnerských vysokých školách, a to Mykolas Romeris University vo Vilniuse na Litve, Riga Stradins University v Lotyšsku, Katolíckej univerzite v Ružomberku a na Lisbon University Institute v Portugalsku. Budú tak študentmi všetkých partnerských škôl, v prípade úspešného absolvovania programu získajú diplomy od štyroch univerzít.

 

Vďaka podporenému projektu sa na PF KU začne akreditačný proces magisterského študijného programu v anglickom jazyku. Prípravný proces aj štúdium bude prebiehať na Katedre sociálnej práce. Cieľom spoločného magisterského programu je pripraviť vysoko kvalifikovaných odborníkov na pozíciu lídrov v oblasti medzinárodnej, medzikultúrnej a porovnávacej sociálnej práce s deťmi a mládežou. Študenti získajú vzdelávací a zážitkový základ kombinujúci teórie sociálnej práce, spoločenských vied, humanitných a lokálnych poznatkov, komparatívny medzinárodný výskum, vývoj politiky a najnovšie poznatky o využívaní IKT v praxi sociálnej práce s deťmi a mládežou. Takíto špecialisti budú schopní podporovať posilnenie postavenia detí a mladých ľudí na základe zásad sociálnej spravodlivosti, ľudských práv, zodpovednosti a rešpektovania rozmanitosti. Štúdium bude trvať dva roky, študent získa 120 ECTS kreditov.

 

Autor: Mgr. Daniel Markovič, PhD.

august 2021
Po Ut St Št Pi So Ne
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

 

banner 2 percenta

 

verbum obalka

 

banner1

banner2

banner utv2Absolventi

 

 

logo net fuceIFCU