med artProfesionálni novinári z RTVS, Nového Času a denníka Postoj sa so stredoškolákmi podelia o svoje skúsenosti z praxe a poskytnú im spätnú väzbu k ich tvorbe. Mladí novinári prihlásili rekordný počet príspevkov. Workshopy s mediálnymi profesionálmi prebehnú formou on-line prednášok a diskusií od 8. do 11. marca 2021.

 

V aktuálnom ročníku MEDart súťaží viac ako 90 žiakov stredných škôl z celého Slovenska. Študenti odovzdali spolu 199 článkov, fotografií, videí a rozhlasových nahrávok. Organizátori presunuli program vyhodnotenia spojený so spätnou väzbou k tvorbe a workshopmi do on-line prostredia. Vďaka tomu bude tohtoročný MEDart trvať týždeň a na workshopoch sa môže zúčastniť aj verejnosť prostredníctvom živého vysielania.

 

Slávnostné vyhodnotenie tretieho ročníka súťaže sa uskutoční v piatok 12. marca, taktiež v on-line podobe pod vedením Filozofickej fakulty Katolíckej univerzity v Ružomberku. Všetky potrebné informácie sú k dispozícii na webovej stránke MEDArt.

 

med art 2

 

Pozvanie hodnotiť súťažné príspevky prijali aj nové tváre. Do hodnotenia študentských textov sa zapojí redaktor Konzervatívneho denníka Postoj Imrich Gazda: „Rád by som v prvom rade povzbudil účastníkov, aby pokračovali ďalej v písaní. Chcem im dať praktickú spätnú väzbu na to, čo robia dobre a v čom by sa mali, naopak, zlepšiť. Z vlastnej skúsenosti viem, že začínajúci autori takéto praktické rady vždy uvítajú. Takisto by som im chcel priblížiť, ako vyzerá práca v celoslovenskom médiu, aj so špecifikami, ktoré prináša táto pandemická doba.“  

 

Prvýkrát budú súčasťou poroty MEDartu aj spisovateľ a rozhlasový redaktor Štefan Chrappa alias „Pišta Vandal“a moderátor RTVS Miroslav Frindt. Nádejným fotografom-novinárom tradične poradí fotograf Branislav Račko z Nového Času. Stredoškolákom a ich tvorbe sa budú venovať aj členovia Katedry žurnalistiky Filozofickej fakulty Katolíckej univerzity v Ružomberku, ktorá súťaž organizuje.  

 

„Teší nás, že záujem o súťaž MEDart narastá, čo sa prejavilo aj v počte registrovaných účastníkov aj v počte zaslaných súťažných príspevkov. Mrzí nás však, že vzhľadom na pandemickú situáciu nemôže aktuálny ročník súťaže prebehnúť prezenčne. Keďže nás pandémia učí viac fungovať online, verím, že workshopy vedené skúsenými odborníkmi súťažiacich oslovia a obohatia aj vo virtuálnom prostredí,“povedal vedúci katedry žurnalistiky Pavel Izrael

 

Stredoškolská súťaž MEDart v sebe komplexne spája štyri okruhy mediálnej tvorby a dáva možnosť jednotlivcom aj kreatívnym tímom, aby získali profesionálnu spätnú väzbu na svoju prácu a stretli sa so žurnalistami z praxe. Víťazi okrem zaujímavej skúsenosti získajú vecné ceny a tiež prístup k platenému online novinárskemu obsahu.

 

„Súťaž MEDart vnímam ako prínosnú pre mladých ľudí. Nepoznám zatiaľ žiadnu podobnú súťaž, kde by to robili takouto formou. Účasťou na MEDarte som získala dostatok informácií z praxe odborníkov a na zlepšovanie svojej tvorby a zažila som príjemný deň strávený s príjemnými ľuďmi,“ vyjadrila sa o súťaži jedna z minuloročných súťažiacich.

 

 

apríl 2021
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

 

banner 2 percenta

 

verbum obalka

 

banner1

banner2

banner utv2Absolventi

 

 

logo net fuceIFCU