2021 3 medart vyhodnotenie 3tvVíťazi získali nielen vecné ceny, ale aj spätnú väzbu a kontakty na mediálnych profesionálov. Na online vyhodnotení a workshopoch sa mohla zúčastniť aj verejnosť.

 

Katedra žurnalistiky úspešne realizovala tretí ročník súťaže Medart. Tvorbu 91 účastníkov hodnotili porotcovia v štyroch súťažných okruhoch. Víťazkou televíznej časti sa stala Karin Ničová. Porotu zaujal príbeh bývalého väzňa, ktorý spracovala v sociálnom dokumente. Víťazstvo považuje za obrovský úspech: „Neskutočne si vážim aj spätnú väzbu a ochotu komunikovať zo strany poroty. Som vďačná za všetky výčitky a kritiku, pretože ma to veľmi posunulo.“ V rozhlasovom aj tlačovom okruhu sa na prvom mieste umiestnil Michal Lukáč z Košíc. Najlepšiu fotografiu poslala Zuzana Ľudviková z Martina.

 

Jedinečnosť súťaže MEDart spočíva práve v jej komplexnosti. Súťažiacim dáva príležitosť spoznávať viacero rovín žurnalistickej práce a prináša vhľad do osobitostí tlačenej, rozhlasovej, televíznej a fotografickej žurnalistiky.

 

Vzhľadom na aktuálnu pandemickú situáciu sa v tomto roku súťaž uskutočnila v onlinovej forme. O praktické rady pre mladých autorov aj zážitky z praxe sa na workshopoch podelili profesionálni novinári.

 

Hodnotenie súťažných nahrávok bolo pre redaktora RTVS Štefana Chrappu nielen prácou, ale aj inšpiráciou: „Zapojiť sa do takejto súťaže chce istú dávku odvahy, lebo človek ide s kožou na trh a za svoju snahu môže zožať aj kritiku, nielen potlesk. A tá kritika robí zase človeka alebo novinára odolnejším. Na príspevkoch v rozhlasovej sekcii veľmi pekne vidno, že študenti pracujú, že sa im pedagógovia venujú.“

 

medart 2021 vyhodnotenie

 

 

Online prenosy z workshopov Katedra žurnalistiky FF KU zdieľala a archivovala na svojom YouTube kanáli. Prvýkrát v histórii súťaže tak boli dostupné aj pre verejnosť. „Hlavným cieľom súťaže je ponúknuť študentom, ktorí sú už aktívni v mediálnej tvorbe či už v školách alebo vo voľnom čase, kontakt s odborníkmi a ľuďmi z praxe, aby sa mohli ďalej v tejto činnosti posunúť,“ približuje vedúci katedry žurnalistiky Pavel Izrael.

 

Víťazi získali nielen vecné ceny, ale aj spätnú väzbu a kontakty na mediálnych profesionálov. Podľa porotcov niektoré práce ďaleko prekročili rozmery stredoškolskej tvorby. Ocenené príspevky sú vystavené na stránke medart.ku.sk.

apríl 2021
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

 

banner 2 percenta

 

verbum obalka

 

banner1

banner2

banner utv2Absolventi

 

 

logo net fuceIFCU