Návod ako sa prihlásiť do AIS - pre prvákov

  Pre prvákov – návod ako sa prihlásiť do Akademického informačného systému (AIS)
  1. Vygenerujte si prihlasovacie meno, ktorým sa budete prihlasovať do AIS-u a iných aplikácií súvisiacich so štúdiom. Spravíte to vyplnením tohto formulára:

  https://abakus.ku.sk/mojlogin/username-recovery.jspx

  1. Vymyslite si heslo, ktorým sa budete prihlasovať. Nastavíte si ho vyplnením podobného formulára ako v kroku 1. Všimnite si však pokyny v hornom žltom rámčeku. Musíte dodržať pokyny, ktoré tam sú. Vaše heslo musí obsahovať dané parametre, aby bolo dostatočne bezpečné. Zabudnite na heslo 12345 :) Takéto heslo vám systém nedovolí uložiť. Takže nasledujte pokyny v hornom žltom rámčeku a zapíšte si heslo, ktoré si vytvoríte. Budete ho potrebovať počas celého štúdia.

  https://abakus.ku.sk/mojlogin/password-recovery.jspx

  1. Skúste sa prihlásiť do AIS-u. Na stránke KU cez Rýchle odkazy (vpravo hore), kliknite na stránku AIS-u a vľavo vyplňte Prihlasovacie meno, ktoré ste získali v kroku 1 a následne napíšte heslo, ktoré vám systém schválil v kroku 2. (Ak nastanú nejaké problémy, budeme to riešiť na školení pre prvákov budúci týždeň) 
  2. Ak sa vám to napriek všetkému úsiliu nepodarilo, pozrite si rozvrh, ktorý nájdete v linku dole. Tam nájdete kedy a kam máte prísť na vyučovanie. A zvyšok doriešime na školení pre prvákov. Termín školenia zverejníme cez víkend.