Študent

Študuj na Liptove, najatraktívnejšom regióne v srdci Slovenska, v modernej knižnici so super rodinným kolektívom.
Študent

Študuj to, čo ťa baví.

Na KU máš možnosť vybrať si v rámci študijného programu predmety štúdia podľa svojho záujmu z ponuky vlastnej  či ostatných katedier. Aktívne sa podieľaj na obsahovej tvorbe svojho učebného plánu.  Využi slobodu v ponuke odborov a kombinácií.

Ponuka štúdia na KU

 

Ubytovanie a stravovanie

Ubytovanie študentov  je zabezpečené v študentských domovoch Katolíckej univerzity v Ružomberku aj u ďalších poskytovateľov, všetky zariadenia sa nachádzajú v Ružomberku.

Študenti sa môžu výhodne stravovať v jedálnach Katolíckej univerzity, kde majú na výber z viacerých druhov obedov, minútkovej reštaurácie a večerí. Jedlo môžu dostať aj v balenej forme a konzumovať neskôr.

Ubytovacie zariadeniaMožnosti stravovania

Ubytovanie a stravovanie
Poradenské centrum

Poradenské centrum

Poskytuje našim študentom a absolventom komplexné poradenstvo a podporu v rôznych životných situáciách. Odborný tím v Poradenskom centre KU poskytuje kariérové poradenstvo, psychologické poradenstvo, zabezpečuje a sprostredkúva sociálne i právne poradenstvo a zároveň podporuje študentov so špecifickými potrebami a študentov – rodičov s deťmi. Venuje sa tiež podporným, rozvojovým a preventívnym aktivitám vo forme seminárov, tréningov a rozvojových programov.

Poradenské centrum

Ako úspešne zvládnuť vysokoškolské štúdium

Predstavujeme niekoľko tipov a odporúčaní, ako si štúdium na vysokej škole uľahčiť a užiť. Pracovníčky Poradenského
centra pripravili pre vysokoškolských študentov príručku s názvom Zdolaj výšku, ktorá ti pomôže zvládnuť tvoje problémy.

Ako zvládnuť výšku

Ako úspešne zvládnuť vysokoškolské štúdium