Matúš, absolvent študijného programu katolícka teológia

  „Či nám nehorelo srdce, keď sa s nami cestou rozprával a vysvetľoval nám Písma?  Táto stať vystihuje celé štúdium na teologickej fakulte“
  • Absolvent študijného programu katolícka teológia
  • Podnikateľ, majiteľ prevádzky

  Či nám nehorelo srdce, keď sa s nami cestou rozprával a vysvetľoval nám Písma?  Táto stať vystihuje celé štúdium na teologickej fakulte. Tento smer odhaľoval pravdu o Bohu, o človeku a o spoločenstve. Pravdu tak nádhernú, že sa do nej zaľúbiš. Krásu, ktorú som spoznal nemohol som si nechať len pre seba.

  Vzdelanie, ktoré som nadobudol na Katolíckej univerzite som zužitkoval vo viacerých smeroch, vo farnosti ako animátor birmovancov, pri organizovaní prednášok mi veľmi pomohli priateľské vzťahy s teológmi a biblistami z univerzity, ktorí ochotne prijali pozvanie a obohatili spoločenstvo. Tento teologický základ som okorenil ešte štúdiom hebrejčiny a sýrčiny, ktoré mi pomohlo k lepšiemu pochopeniu svätého písma (skrze Centrum pre štúdium biblického a blízkovýchodného sveta). Veľké obohatenie a lepšie ponorenie sa do hĺbky manželstva a rodiny som získal cez študijný program Master teológia manželstva a rodiny.

  Okrem vedomostí som získal aj skúsenosti s prezentovaním, vystupovaním, čo som využil pri zakladaní vlastného podnikania v oblasti obchodu.

  Matúš Puškáš