Mária Bedleková, Riaditeľka O2 Športovej akadémie Mateja Tótha

  „Vyštudovať učiteľstvo neznamená, že musíte učiť, máte mnoho možností, vyberte si tú, ktorá je vám hodnotovo najbližšie.“
  Mária Bedleková, Riaditeľka O2 Športovej akadémie Mateja Tótha

  MÁRIA BEDLEKOVÁ

  • Absolventka študijného programu učiteľstvo biológie a geografie z akademického roka 2017/2018.
  • Riaditeľka O2 Športovej akadémie Mateja Tótha 

  Vždy som chcela, aby práca, ktorú jedného dňa budem robiť, odrážala moje hodnoty. Katolícka univerzita bola treťou univerzitou, na ktorej som mala možnosť vzdelávať sa. Zároveň som si až tu uvedomila, aké dôležité je byť v prostredí a s ľuďmi, ktorí zdieľajú moje hodnoty.  O koľko je práca, štúdium a život jednoduchší a lepší.

  Predtým, ako som prišla na Katolícku univerzitu, som denne študovala rovnakú učiteľskú kombináciu na Prírodovedeckej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Zároveň som popri tom externe študovala manažment v soc. práci na Vysokej škole sv. Alžbety v Bratislave. V posledných ročníkoch na VŠZaSP sv. Alžbety, som založila v hlavnom meste súkromnú materskú školu, ktorú som po roku predala.

  V čase keď som končila na Pedagogickej fakulte, som spolu s Matejom Tóthom a ďalšími ľuďmi založila Športovú akadémiu Mateja Tótha. Z tímu zakladateľov som bola najmladšia, napriek tomu som prešla do najvyššej výkonnej funkcie. Dnes viem, že Športová akadémia Mateja Tótha je za päť rokov silnou celonárodnou inštitúciou s tisícami športujúcich detí ročne vďaka tomu, že sme ľudia s rovnakými hodnotami. Každý z nás vie niečo iné, ale zmysel pre spravodlivosť, precíznosť a profesionalitu nás spája.

  Myslím, že môj kariérny príbeh je ukážkou toho, akí sú učitelia multifunkční. Sú skvelí manažéri. Majú vedomosti, ktoré denne odovzdávajú deťom. Sú diplomati, keď komunikujú s rodičmi. Vďaka štúdiu učiteľstva teraz rozumiem učiteľom a riaditeľom škôl, čím si prechádzajú a čo musia riešiť. A tak chápem tomu, čo ich trápi a ako im môžem z mojej pozície pomôcť.

  Nastavovanie procesov, stratégie, premýšľanie nad tým, aby všetko fungovalo v praxi a prinášalo očakávaný efekt ma veľmi baví a posúva stále dopredu. Vyštudovať učiteľstvo neznamená, že musíte učiť, máte mnoho možností, vyberte si tú, ktorá je vám hodnotovo najbližšie.