Slovníček z básničiek bol nominovaný na titul Najkrajšia kniha Slovenska 2023

  V Medzinárodnom dome umenia BIBIANA v Bratislave zasadala medzinárodná porota celoslovenskej súťaže Najkrajšie knihy Slovenska (NKS)

  V Medzinárodnom dome umenia BIBIANA v Bratislave zasadala medzinárodná porota celoslovenskej súťaže Najkrajšie knihy Slovenska (NKS) a vyhlásila kolekciu dvadsiatich nominovaných kníh.

  Porotu tvorili:  Filip Kraus z Vysokej školy umeleckého priemyslu v Prahe (UMPRUM), typograf Jakob Mayr z Rakúska, za Slovensko ilustrátorka Lucia Žatkuliaková, kurátorka Gabriela Ondrišáková a polygraf Pavel Kordoš.

  Tešíme sa, že Slovníček z básničiek, ktorého autorky pôsobia na našej univerzite, porotu zaujal a dostal sa medzi dvadsiatku nominovaných kníh: „Odvážne použité typografické prostriedky, farebné akcenty, svieže ilustrácie a aj výber priamych farieb Pantone prispievajú k prístupnej a zábavnej forme didaktického textu o poézii. Táto hravá prezentácia poézie pridáva publikácii na ľahkosti čítaného textu. Kniha sa preto svojím jazykom a úpravou prihovára nielen deťom, ale aj dospelým.“ (podľa Bibiana.sk)

  Víťazná kolekcia 10 Najkrajších kníh Slovenska 2023 bude predstavená 23. apríla 2024 počas slávnostného ceremoniálu v priestoroch Slovenskej národnej galérie.

  Autorky: Jana Juhásová a Silvia Kaščáková
  Grafický dizajn: Janka Bálik, Pavol Bálik
  Ilustrácie: Veronika Pažická
  Vydavateľ: Slovenské literárne centrum
  Tlač a väzba: Gaspo CZ
  Zdroj fotiek: BIBIANA, Medzinárodný dom umenia pre deti