Za našimi východnými hranicami prebieha vojenský konflikt, ktorý postihuje aj rodiny našich študentov a kolegov

   

  Naša univerzita a fakulta vyjadrila podporu obyvateľom Ukrajiny a odsudzuje agresiu Ruska. Čo viac môžeme urobiť na podporu Ukrajiny? Sme v kontakte s viacerými partnermi na Ukrajine, ktorí ocenia našu pomoc.

  1. Vyjadrime Ukrajine podporu

  Naši študenti v deň útoku usporiadali podpornú akciu Srdce pre Ukrajinu, kde študenti, vedenie univerzity a fakulty aj zamestnanci podporili Ukrajinu a vyjadrili spoluúčasť našim ukrajinským študentom a kolegom. Ak máme možnosť, nechajme okolie vedieť, že stojíme pri Ukrajine. Kontaktujme našich zástupcov, nech vedia, že podporujeme rôzne kroky a sankcie voči agresorovi.

  2. Zapojme sa do pomoci pre Ukrajinu

  Na Slovensku, ale aj na Ukrajine boli zverejnené rôzne výzvy na humanitárnu pomoc pre Ukrajinu. Existujú overené organizácie, ktoré štandardne pomáhajú v krízových situáciách. Ak je to možné, pomôžme materiálne alebo finančne. Ďalšie informácie sú dostupné na oficiálnej vládnej webstránke https://ua.gov.sk.

  3. Čerpajme informácie z relevantných zdrojov

  Vieme, že táto vojna prebieha aj v informačnom priestore. Preto by sme sa mali snažiť vyhýbať informačným kanálom šíriacim kremeľskú propagandu. Partneri z Ukrajinskej katolíckej univerzity v Ľvove (UKU) nám odporúčajú nasledovné zdroje v angličtine.

  Informačné kanály UKU: