Konferencia: V šľapajach svätého Františka

  Konferencia: V šľapajach svätého Františka

  V pondelok 20. novembra 2023 sa na Katolíckej univerzite v Ružomberku uskutoční slávnostná medzinárodná konferencia, ktorej cieľom je pripomenúť si 800 rokov od schválenia Potvrdenej reguly a prvých jasličiek v Greccio (1223) a zároveň 40 rokov od násilnej akcie ŠtB zameranej voči františkánskej rodine na Slovensku (1983). Organizátormi konferencie sú františkánska rodina na Slovensku, Katolícka univerzita v Ružomberku a Ústav pamäti národa v Bratislave.

   

  Cieľom konferencie je ponúknuť priestor na zdieľanie vedeckých poznatkov pracovníkom z oblasti teológie, spirituality, kultúry, dejín. Zároveň je konferencia otvorená aj členom a priateľom františkánskej rodiny na Slovensku i širokej verejnosti. Spoločne budú uvažovať nad minulosťou, prítomnosťou a budúcnosťou františkánskej rodiny.

  Konferencia sa uskutoční na Filozofickej fakulte Katolíckej univerzity v Ružomberku (Hrabovská cesta 1B) 20. novembra 2023. Program konferencie: dostupný nižšie v priloženom .pdf.

  Pasívni účastníci sa môžu prihlásiť do stredy 15. novembra prostredníctvom prihlasovacieho formulára.

  V prípade záujmu o šírenie informácii o podujatí si možno vytlačiť plagát a umiestniť ho na nástenke v škole, vo farnosti a pod. Plagát dostupný nižšie.