Študenti FF KU absolvovali letnú školu v Dubrovníku

  Študenti katolíckych univerzít spolupracujúcich v rámci Catholic Universities Partnership sa zúčastnili letnej školy, ktorá sa tematicky zamerala na otázky súvisiace s vojnou na Ukrajine.
  Študenti FF KU absolvovali letnú školu v Dubrovníku

  Annamária Adamčíková, Matúš Ján Capko a Barbora Mrišková sa zúčastnili letnej školy v Dubrovníku pod záštitou Katolíckej univerzity v Chorvátsku a Nanovic Institute for European Studies z University of Notre Dame. Dva týždne podujatia pre študentov (Summer School „Practicing Resilience. Preparing for Recovery“), od 26. júna do 8. júla 2022, boli zamerané na intenzívne vzdelávanie na tému odolnosti a zotavenia sa.

  Slovenskí, ukrajinskí, chorvátski, poľskí a gruzínski študenti navštevovali cyklus prednášok a workshopov od vysokoškolských učiteľov z Európy a Spojených štátov amerických. Akademická časť letnej školy bola doplnená o náučné výlety do srdca Dubrovníka, historického chorvátskeho mesta a turistického centra.

  Počas voľného programu mohli účastníci letnej školy využiť príležitosť upevňovať vzťahy medzi univerzitami na osobnej úrovni aj formálne – prostredníctvom vytvárania námetov na medzinárodnú spoluprácu v budúcnosti.

  Catholic Universities Partnership (CUP) je združenie katolíckych univerzít, ktorých spoluprácu v rôznych oblastiach (semináre, projekty, výskumné projekty, konferencie a pod.) koordinuje Nanovic Institute for European Studies z University of Notre Dame. Členmi CUP sú Katolícka univerzita v Ružomberku, Katolícka univerzita v Chorvátsku, Katolícka univerzita Jána Pavla II. v Lubline, Ukrajinská katolícka univerzita, Univerzita Sulkhan-Saba Orbeliani v Tbilisi a Katolícka univerzita Petra Pázmaňa.

  Naše poďakovanie patrí Nanovic Institute for European Studies za to, že udržiava túto kooperáciu. V rámci letnej školy sa spolupráca výrazne posunula aj na budovanie kontaktov medzi študentmi našich univerzít.