Katolícka univerzita sa pripája k iniciatíve „Červená streda“

  Jej zmyslom je pripomínať si tých, ktorí sú vo svete prenasledovaní pre svoje náboženské presvedčenie. Znakom tejto iniciatívy je rozsvietené červené svetlo symbolizujúce krv trpiacich pre vieru. Katolícka univerzita sa pripája do tejto iniciatívy nasvietením budovy Univerzitnej knižnice KU v Ružomberku.
  Katolícka univerzita sa pripája k iniciatíve „Červená streda“

  Kresťania sú najviac prenasledovanou náboženskou skupinou na svete. Až 300 miliónov kresťanov na svete trpí pre svoju vieru. Úroveň prenasledovania a utláčania kresťanov dnes vo viacerých častiach sveta dosahuje úroveň genocídy. Napriek faktu, že kresťania sú najviac prenasledovanou náboženskou skupinou na svete, sa o tejto skutočnosti hovorí málo, alebo vôbec. V skutočnosti až každý 7. kresťan žije v krajine, kde čelí útlaku pre svoje náboženstvo.

  Prenasledovanie kresťanov má mnoho podôb. V krajinách, kde sú kresťania menšinou, je sloboda vierovyznania často len vetou na papieri. Zažívajú obmedzenia, nespravodlivosť, diskrimináciu v práci, či v škole a rôzne hrozby tam, kde žijú. 

  Každý deň zomrie kvôli svojej viere až 11 kresťanov. Toto číslo je v niektoré roky radikálne vyššie – napríklad ak prebieha násilná občianska vojna či cielené plienenie, kedy ich zomierajú desaťtisíce. Mnohí kresťania položia život v snahe zachrániť iných – keď strážia kostoly pred teroristami, či chránia svoje rodiny.

  Bohužiaľ, v niektorých krajinách sú bežné priame útoky extrémistov na kresťanské komunity. Situácia sa nezlepšuje. Štatistiky nadácie ACN ukazujú, že až 70 % nábožensky motivovaných útokov je namierených proti kresťanom.

  Zdroj: www.cervenastreda.sk