Mesto Ružomberok a krásna príroda v okolí

  Ružomberok a okolitý Liptov ponúkajú pestrú paletu možností na príjemné trávenie voľného času. V regióne sa nachádza množstvo historických (napr. Vlkolínec, zapísaný do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO, gotický kostolík v Ludrovej či archeoskanzen Havránok) a prírodných (napr. Veľká Fatra, Nízke Tatry, Liptovská Mara) zaujímavostí. Liptov je jednoducho top región Slovenska, ak ide o letnú i zimnú turistiku a športy či termálne kúpaliská

  Ružomberok je mesto, v ktorom chceš študovať

  Ružomberok a jeho okolie

  Ružomberok a jeho okolie ponúkajú pestrú paletu možností pre príjemné trávenie voľného času, nakoľko poskytujú veľa príležitostí na oddych i zábavu. Mesto aj okolie sú plné historických a prírodných zaujímavostí. Turisticky zameraných návštevníkov zaujme jeho malebné hornaté okolie, ktoré je vhodné pre rôzne zdatných turistov i horolezcov. Nachádzajú sa tu pohoria ako Nízke Tatry, Veľká Fatra, ale aj Chočské vrchy, kde sa možno vydať na túry rôznej náročnosti.

  Klenotom ľudovej architektúry je pamiatková rezervácia Vlkolínec, zapísaná do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. V meste je tiež Liptovské múzeum, Galéria Ľudovíta Fullu a počas roka sa tu konajú rôznorodé kultúrne podujatia.

  Ružomberok ponúka aj bohaté športové vyžitie. Neďaleko mesta sa pre milovníkov zimných športov, turistov a záujemcov o zjazdové horské bicyklovanie nachádza Malinô Brdo Ski and Bike Family Park. Celoročnú prevádzku ponúkajú atraktívne termálne kúpaliská v Bešeňovej a Lúčkach, ktoré sú vzdialené len niekoľko kilometrov od Ružomberka.

  Liptovská Mara

  Liptovská Mara je vodné dielo medzi Liptovským Mikulášom a Ružomberkom, ktoré sa nazýva aj “Liptovské more”. Je súčasťou systému priehrad Vážskej kaskády. Celkovým objemom 360,5 mil. m3 je najväčšou vodnou nádržou na Slovensku.

  Viac o Liptovskej Mare

  Liptovská Mara
  Vlkolínec - kultúrne dedičstvo UNESCO

  Vlkolínec - kultúrne dedičstvo UNESCO

  Vlkolínec je pamiatková rezervácia ľudovej architektúry. Ako pozoruhodne zachovaný sídelný celok, pozostávajúci z typických zrubových objektov charakteristického stredoeurópskeho typu, je od roku 1993 zapísaný do Zoznamu Svetového dedičstva UNESCO.

  Viac o Vlkolínci

  Hrabovská dolina

  Hrabovská dolina je oddávna známym miestom rekreácie pre obyvateľov Ružomberka a okolia. Návštevníci doliny prichádzajú za účelom oddychu, športu, zábavy a adrenalínu. Vybudovaním kabínkovej lanovky a následne lyžiarskeho strediska sa Hrabovská dolina stala známou i za hranicami Slovenska.
  V lete je Hrabovská dolina plná aktivít a zábavy v prírode pre všetkých.

  Viac o Hrabovskej doline

  Hrabovská dolina

  Katolícka univerzita v Ružomberku

  Jediná svojho druhu
  Formujeme mysle a srdcia


  Elektronická prihláška