Ako na Katolícku univerzitu?

  Chcete ísť na Katolícku Univerzitu, ale váhate, alebo neviete ako postupovať? Prevedieme Vás hlavnými krokmi
  od výberu študijného programu až po zápis na štúdium.

  1. Rozmyslite si, čo vás baví

  V akých predmetoch ste doteraz vynikali? Ktoré vás zaujímali? Čomu sa venujete vo voľnom čase? Spíšte si zoznam všetkých svojich schopností a záujmov, ktoré by vám mohli pomôcť pri rozhodovaní, do akého študijného programu sa prihlásiť. Poraďte sa aj s rodičmi, kamarátmi a ľuďmi, ktorí vás dobre poznajú. Nemusíte sa ich odporúčaním riadiť, ale môže vám priniesť úplne iný pohľad.

   

  2. Prejdite si ponuku študijných programov vyberte najväčších favoritov

  Ponuka študijných programov a ich kombinácií je naozaj široká. Prečítajte si príbehy  študentov, pozrite sa na predmety a vyberte si svojich favoritov.

  Ponuka študijných odborov

   

  3. Navštívte deň otevřených dverí

  Deň otvorených dverí na Katolíckej univerzite je každý akademický rok. Tento deň Vám poskytne asi najviac informácií o možnostiach štúdia, podmienkach prijatia a iných aktivitách na KU. Porozprávate sa so študentmi a vyučujúcimi, získate veľa informácií z prvej ruky a budete mať jasnú predstavu o tom, či je tento program ten pravý.

  Deň otvorených dverí na KU

   

  4. Podajte si prihlášku

  Prihlášku vyplňte a podajte najneskôr do ........................... Pre pokoj duše odporúčame nenechávať podania prihlášky na poslednú chvíľu. Ideálne nie len na jednu katedru ale podajte ich viac. Niektoré programy ponúka aj špecializáciu alebo možnosť pridať si vedľajšej odbor. V rámci jednej prihlášky si tak za jeden poplatok môžete vybrať viaceré študijné plány a označiť ich prioritami podľa toho, ktorý plán preferujete najviac. Pokiaľ si zaškrtnete všetky tri preferencie štúdia, nijako neznižuje šancu na úspech prvej preferencie, naopak zvyšujete šancu na celkový úspech.

  Elektronická prihláška

   

  5. Zjistite si, aké doklady bude potrebné predložiť

  Uchádzači o štúdium v ​​bakalárskom a magisterskom študijnom programe musia preukázať, že absolvovali stredoškolské vzdelanie s maturitnou skúškou.

  Ak ste absolvovali stredoškolské vzdelanie na slovensku, bude treba doložiť maturitné vysvedčenie, a to z pravidla pri zápise na štúdium . Fakulta Vám včas oznámi viac informácií.

  Ak ste absolvovali zahraničné stredoškolské vzdelanie, je potrebné ho tiež doložiť. Viac informácií, ako doložiť doklady o stredoškolskom vzdelaní.

   

  6. Pripravte sa na prijímačky

  Prijímačky na jednotlivé študijné programy, kombinácie či špecializácie sa líšia. Väčšinu uchádzačov čaká Test študijných predpokladov  alebo odborový test či talentové skúšky. Niektorí idú na štúdium bez prijímačiek.

   

  7. Zapište se na štúdium

  Prijímačky vo vrecku? Za pár dní príde pozvánka na zápis na štúdium. Tento rok sa koná v priebehu leta, najneskôr v septembri. Želáme vám krásne najdlhšie prázdniny v živote a v októbri sa uvidíme na Katolíckej univerzite!

  Katolícka univerzita v Ružomberku

  Jediná svojho druhu
  Formujeme mysle a srdcia


  Elektronická prihláška