Študentský domov Vojtaššák

  ŠD biskupa Jána Vojtaššáka, Textilná 23, 034 01 Ružomberok
  Študentský domov Vojtaššák

  Štvorpodlažný, novo zrekonštruovaný objekt patrí k ubytovacím zariadeniam, ktoré študentom poskytujú podľa vlastných slov nadštandardné bývanie. Internát disponuje novými sociálnymi zariadeniami aj interiérovým vybavením.

  Vzdialenosť:

  • od PF a FF cca 5 minút pešej chôdze
  • od Fakulty zdravotníctva cca 18 minút pešej chôdze
  • od autobusovej a vlakovej stanice cca 15 minút pešej chôdze
  • od železničnej stanice Rybárpole cca 2 minúty pešej chôdze

   Ubytovanie:

  Jedná sa o štvorpodlažný objekt po kompletnej rekonštrukcií, objekt je zateplený, má plastové okná a nové rozvody. V blízkosti objektu je vlaková stanica, zastávka MHD a možné parkovanie. Vstup do objektu je zabezpečený elektronickým čipom ktorý sa vydáva každému študentovi. Na prízemí objektu je samoobslužná práčovňa so sušičkou.

  Vybavenie:

  Ubytovanie je v jedno alebo dvoj izbových apartmánoch. Jedno izbové apartmány majú dve samostatné jednolôžkové postele. Dvoj izbové apartmány majú štyri samostatné jednolôžkové postele. Všetky priestory disponujú hygienickým zariadením (sprchový kút/vaňa, umývadlo, wc) a základným interiérovým zariadením (posteľ, stôl, skriňa a pod.). Súčasťou dvoj izbových priestorov je vstupná chodba. Každý priestor disponuje vlastnou kuchynskou linkou (súčasťou vybavenia je chladnička, sporák alebo dvojplatničk) s meračom medií. V prípade spolu-užívania dvojizbového priestoru, rozdeleného na izby sú doplnkovo k dispozícii aj kuchynky na každom poschodí. V apartmánoch je zavedený internet.