Naša univerzita za posledných pol rok podpísala sériu nových bilaterálnych dohôd v rámci programu Erasmus+ KA131, čím výrazne posilnila svoju sieť medzinárodných partnerstiev. Nové dohody boli uzavreté s týmito inštitúciami:
- Conservatorio di Musica "Santa Cecilia" (Taliansko)
- Università degli Studi Niccolò Cusano Telematica Roma (Taliansko)
- Velikotarnovski universitet Sv. Sv. Kiril i Metodij (Bulharsko)
- Lutera Akadēmija (Lotyšsko)
- Univerzitet u Nišu (Srbsko)
- Katholische Fachhochschule Nordrhein-Westfalen (Nemecko)
- Universidad de Sevilla (Španielsko)
Nové dohody sú odpoveďou na rastúci dopyt po kvalitných zahraničných partnerstvách. Rozmanitosť nových inštitúcií nám umožňuje ponúknuť mobilitu nielen v oblasti humanitných a spoločenských vied, ale aj v umení a zdravotníctve.
Uzavretie ďalších bilaterálnych dohôd je súčasťou širšej stratégie internacionalizácie, ktorú naša univerzita dlhoročne systematicky rozvíja. Pre študentov to znamená nové príležitosti na absolvovanie študijných pobytov v rôznorodých kultúrnych a akademických prostrediach. Takéto skúsenosti zvyšujú ich jazykové a interkultúrne kompetencie a zvyšujú ich konkurencieschopnosť na trhu práce. Pedagógovia získajú možnosť prednášať na zahraničných inštitúciách, zúčastniť sa odborných seminárov či zapojiť sa do spoločných výskumných projektov. Spolupráca s partnermi z rôznych krajín obohacuje výučbu a prispieva k internacionalizácii našej univerzity.
Mobility v rámci programu Erasmus+ KA131 môžu zamestnanci, podľa príslušného odborného zamerania, realizovať aj na týchto univerzitách už v novom akademickom roku.
Viac informácii o mobilite zamestnanca sú dostupné v aktuálne výzve: Výzva na prihlasovanie: mobilita zamestnanca Erasmus+ KA131 2025/2026 | Aktuality | Katolícka univerzita v Ružomberku | Jediná svojho druhu
Michaela Moldová Chovancová