Predstavitelia Konferencie biskupov Slovenska a Katolíckej univerzity v Ružomberku podpísali Memorandum o spolupráci
Dňa 28. augusta 2025 v Košiciach podpísali košický arcibiskup metropolita a predseda KBS Mons. Bernard Bober a rektor Katolíckej univerzity v Ružomberku Jaroslav Demko Memorandum o spolupráci. Stalo sa tak tesne pred začiatkom nového akademického roka.
Zmyslom memoranda je vyjadrenie úmyslu aj naďalej spolupracovať pri rôznych aktivitách v oblasti organizácie akcií a podujatí zameraných na podporu a duchovný, pastoračný a sociálny rast študentov, zamestnancov KU, veriacich, rodín a katolíckej komunity.
Predmetné Memorandum definuje spôsoby, akými sa má text dokumentu plniť. Sú nimi najmä vzájomné konzultácie a stretnutia odborníkov, spolupráca na odborných a vedeckých projektoch a grantoch a organizátorská činnosť, a to bez nároku na finančné plnenie.
Memorandum o spolupráci medzi KBS a Katolíckou univerzitou v Ružomberku je podpísané na dobu neurčitú.
foto: ilustračné