Ako úspešne zvládnuť vysokoškolské štúdium

  Tipy poradenského centra ku pre vysokoškolských študentov
  Ako úspešne zvládnuť vysokoškolské štúdium

  Začiatok akademického roka pre každého študenta znamená niečo iné. Študenti prvých ročníkov sa nedočkavo tešia na vysokoškolský život, starší študenti na svojich spolužiakov a priateľských vyučujúcich a končiaci študenti si možno s povzdychom uvedomia, že ich čaká náročný posledný rok.

  Príručka Zdolaj výšku (pdf)

  Obdobie štúdia na vysokej škole môže pre niektorých študentov predstavovať pomerne náročné obdobie z hľadiska času, termínov či náročných a záťažových situácií. Najmä začiatky môžu byť pre viacerých naozaj veľmi ťažké, spojené s veľkým počtom nových informácií, novým prostredím, ľuďmi a s pomerne veľkým množstvom povinností.

  Zároveň sa však štúdium na vysokej škole môže stať najkrajším obdobím života. Ponúka študentom neobmedzený priestor a čas venovať sa samým sebe, pracovať na svojom sebarozvoji. Tiež je to obdobie obrovského množstva príležitostí, napr. získať nové informácie, spoznať zaujímavých ľudí či vycestovať do zahraničia za skvelými zážitkami. Je to obdobie bezodných možností!

  Rozhodnutie je len na študentovi. Je skutočne dôležité, aký postoj k štúdiu si zvolí. Nemusí sa však obávať, že na to bude sám. Snahou Katolíckej univerzity je sprevádzať svojich študentov počas celého štúdia a vytvoriť pre nich priateľské a bezpečné prostredie pre kvalitné vzdelanie a prispieť k ich osobnému i odbornému rastu. Predstavujeme preto niekoľko tipov a odporúčaní, ako si štúdium na vysokej škole uľahčiť a užiť. Pracovníčky Poradenského centra pripravili pre vysokoškolských študentov príručku s názvom Zdolaj výšku

  Príručka obsahuje tipy, ktoré môžu študentovi pomôcť úspešne zvládnuť vysokoškolské štúdium. Venuje sa motivácii, získavaniu informácií, časovému manažmentu, koncentrácii pozornosti, technikám učenia sa a pamäťovým technikám. Autorky prezentujú aj poznatky ohľadom prokrastinácie, návrhy na zvládanie krízových situácií, prácu s trémou, so stresom. Priestor v publikácii je venovaný aj psychohygiene a sebarozvoju vysokoškolských študentov. Pre študentov je príručka Zdolaj výšku k dispozícii bezplatne v Poradenskom centre.

  Všetkým študentom KU prajeme úspešný akademický rok!